Kılıçdaroğlu “Kadın belediye başkanı sayımız fazla olmalı” dedi, gözler Bayraklı’ya çevrildi!
“Kadın Belediye Başkanı” tartışmalarında merkezinde ise hiç kuşkusuz Bayraklı ilçemiz var. Gerek projeleriyle, gerekse projeleri hayata geçirebilecek vizyona sahip olmasıyla Bayraklı’daki kadın aday adaylarından olan Avukat Pınar Susmuş bir adım öne çıkıyor.
2014 yerel seçimlerinde İzmir’de ilk aday adaylığını açıklama cesaretini gösteren “Ben; parktaki çiçeğin, topraktaki böceğin, sokaktaki çocuğun, beşikteki bebenin, fukaranın, yoksulun başkanı olacağım” sloganıyla o tarihten bugüne aralıksız çalışmalarına devam eden Avukat Pınar Susmuş, Bayraklı’nın en temel ihtiyacı olan barış, huzur ve kardeşliği tesis edilebilecek bir isim.

Sadece söylemde kalmayacak, Pınar Susmuş tarafında hayata geçirilebilecek vizyon projeleri;İŞSİZLİKLE MÜCADELE
Bayraklı’da ikamet eden ve iş arayışı içerisinde olan vatandaşlarımızın yetkinlikleri arttırılacak, İŞKUR vb. kurum ve kuruluşlar ile işbirliği yaparak işe yerleştirilmeleri sağlayacağız. Özellikle evde ya da gündelik işlerde çalışan, sosyal hayatta ön planda olmayan, herhangi bir gelecek güvencesi bulunmayan kadınların; el emeklerine değer kazandıracak ekonomik faaliyetlerini geliştirmek amacıyla Kadın Semt Pazarları kuracağız. İstihdamın artırılmasına, nitelikli insan kaynağının çeşitlendirilmesine yönelik olarak istihdam odaklı mesleki ve teknik kurslar açacağız.

EĞİTİM PROJELERİ
4,5,6 yaş çocuklarımızın; yaparak, yaşayarak ve eğlenerek öğrenmeyi, eleştirel düşünme, yaratıcı olma, yargılama, sorgulama, soru sorma, merak duyma, sorun çözme gibi becerileri kazandırarak, araştırma yapmaya, yaratıcı ve yenilikçi düşünce üretmeye teşvik etmeyi amaçlayan aktif eğitim sistemi sunacağız. Bayraklı’da maddi imkansızlıklar nedeniyle tatil yapamayan çocuklarımızın özgürce oynadığı, öğrendiği, ürettiği bir ortam yaratılacak. Çocuklarımıza rol model olacak, sanatçılar, sporcular ile bir araya gelmeleri sağlayacağız. Çocuklarımızı erken yaşlarda bilim ve fen kuralları ile tanıştırmak, bilim insanları ile onları bir araya getirmek ve cevap aradıkları sorulara bilimsel yanıt bulmaları için fırsat yaratacağız.

SAĞLIK PROJELERİ
Vatandaşların diş, göz vb konularda sağlık kontrollerinin zamanında yapılması, oluşacak sağlık problemlerin önceden tespit edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması sağlanacak. Günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım hizmetine muhtaç duyan, yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşlara acil bakım ve sağlık hizmeti sunmak için evlerine yerleştirilecek Acil Yardım Cihazı ile 7×24 Yardım hizmeti sunacağız.

Yaşlılık, yalnızlık, hastalık gibi çeşitli nedenlerle kişisel temizliklerini ve ev temizliklerini kendileri yapamayan ya da yetersiz kalan kişilere durumlarını tespit etmek için ziyaretlerde bulunulacak, sonrasında ihtiyaçları doğrultusunda ve bir program dâhilinde ücretsiz olarak ev ve kişisel bakım hizmeti verilecek, konaklama ihtiyaçları karşılanarak ailelerinin sosyal yaşamdan kopmaları engellenecek. Engel tanımayan vatandaşların akülü araçlarını şarj edebilecekleri istasyonlar kurulacak.

İMAR PROJELERİ
Bayraklı’nın yaşanabilir, ulaşılabilir ve tercih edilir hale getirilmesi, kentleşme standardının yükseltilmesi, ulaşımda yaşanan sorunların çözülmesi için bütünsel, akılcı ve sonuç odaklı çalışmalar yürüteceğiz.

Kentsel dönüşüm ve kentsel yenilemeyi hayata geçireceğiz. Yol, köprü, yeşil alan ve yeraltı/yerüstü otopark düzenlenmelerinin vatandaş ihtiyaç ve beklentilerine göre düzenleyeceğiz.

ÇEVRE VE ENERJİ PROJELERİ
Daha az yakıt tüketen, %100 elektrikli çöp toplama araçları ile Bayraklı daha pratik bir şekilde ve doğaya zarar vermeden temizlenecek. Belediye’nin tükettiği elektrik enerjisi giderlerinde düşme sağlanması ve diğer kurumlara örnek olunması amacıyla güneş enerjisi santrali kuracağız. Ayrıca ihtiyaç fazlası üretilen elektriğin satışı yapılarak belediyeye ek gelir sağlanacak.

AFET YÖNETİMİ PROJESİ
İl Afet ve Acil Durum Müdürlükleri, kamu kurumları ile özel kuruluşları ile işbirliği yapılarak, personele verilecek eğitimleri planlamak, vatandaşı bilgilendirmek amacıyla tüm çalışmalar belediye tarafında koordine edilecek.

DEMOKRASİ KÜLTÜRÜNÜN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ
Belediyemiz; sosyal fayda amaçlı çalışan sivil toplum örgütlerini bir çatı altında toplayacak, halka yönelik bilinçlendirme etkinliklerine ev sahipliği yapacak ve her derneğe tesisten ücretsiz olarak faydalanma imkânı sağlanacak. Mahalleler arasında iyi uygulamaların paylaşılması, bilgi alışverişinin sağlanması ve işbirliği yapılarak dayanışma kültürünün arttırılması için düzenli aralıklar ile muhtarlar Belediye Başkanı ile bir araya gelecek.

KURUMSAL GELİŞİM PROJELERİ
Her mahallede kuracağımız merkezler sayesinde; belediyecilik hizmetlerini halkın ayağına götürerek vatandaşın zaman kaybetmesini önleyen, güvenilir ve kolay ulaşılabilir bir yönetim anlayışı hayata geçirilecek. Halkın belediye ile ilgili tüm işlerinde çok kısa sürede sonuca ulaşan, o anda çözülemeyen problemleri vatandaş adına takip eden bilgisayar destekli, güler yüzlü ve çağdaş bir anlayışla hizmet vereceğiz.

Bayraklı’da yaşayan halkı daha iyi tanıyarak, daha yakından hizmet sunmak amacıyla DATABANK oluşturacağız. Vatandaşın kentsel dönüşüm, kentsel yenileme ve imara ilişki tüm soru ve sorunlarına rehberlik edecek, doğru ve tarafsız yönlendirme yapacak bir merkez oluşturacağız.

Belediye hizmetlerimizin geliştirilmesi ve yeni hizmetlerin devreye alınması için araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütülecek. Ulusal ve uluslararası hibe programlarına yönelik proje teklif çağrıları ve proje ortaklık fırsatları düzenli olarak takip edilerek, başvuruların yapılması sağlanacak. Ulusal ve uluslararası düzeyde; kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, üniversiteler ve özel sektör ile ortaklıklar kurularak fonlu projeler için iletişim ve işbirliği geliştirme çalışmalarını yürüteceğiz.
  
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Murat akpınar 2 ay önce

Pınar susmuş her anlamda bayrakliya yakışır donanım ve vizyon olarak tam isabet inşAllah busefer olacak