İşte İyi Parti'nin 54 yeni il başkanı

İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, partideki yeni atamalara ilişkin açıklama yaptı. 30 Ağustos’taki parti başkanlık divanının kararı sonrasında il teşkilatlarındaki istifa sürecinin tamamlandığını belirten Koray Aydın, “Eş zamanlı olarak yürütülen yoğun ve titiz çalışmalar kapsamında 54 il başkanımızın ataması Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in takdiri ve başarı dilekleriyle onaylanmıştır” ifadelerini kullandı.

Koray Aydın partideki yapılanma çalışmasının 81 ili kapsayacağına dikkat çekerek, yeni atanan 54 il başkanının isimlerini paylaştı.

İşte Koray Aydın’ın açıklaması:
“İYİ Parti Başkanlık Divanımızca 30 Ağustos tarihinde alınan tavsiye kararı üzerine il teşkilatlarımızda başlatılan yeniden yapılandırma çalışmalarında istifa süreci tamamlanmış, atama süreci de tamamlanma aşamasına gelmiştir. Eş zamanlı olarak yürütülen yoğun ve titiz çalışmalar kapsamında 54 il başkanımızın ataması Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in takdiri ve başarı dilekleriyle onaylanmıştır.

Planlı, şuurlu ve titiz bir yeniden yapılandırma çalışması yürütülmüş; istişare, görüşme ve değerlendirme süreçleri söz verdiğimiz gibi süratle sonuçlandırılarak, belirlenen il başkanlarımızın atamaları yapılmıştır.

Aynı şevk ve kararlılıkla yeniden yapılandırma çalışmalarımız 81 ilimizin tamamını kapsayacak şekilde devam edecek, illerin akabinde ilçe teşkilatlarımız da yeniden yapılandırma programına dahil edilecektir. Bu aşamaların yürütüldüğü her il ve ilçede eş zamanlı olarak Mahalle Teşkilatlanması Programı için de harekete geçilecektir.
 
Atanan il başkanlarımız da aynı hızla yönetimlerini oluşturacak, böylelikle yerel seçimler öncesinde yenilenmiş, zinde, istekli, arzulu, çalışkan, güçlü ve başarıya endeksli bir teşkilat yapısı inşa edilmiş olacaktır.

Genel Merkezimizin tavsiye kararına firesiz uyarak İYİ Parti’de kaos beklentisi üzerinden nemalanmaya çalışan çevrelerin heveslerini kursaklarında bırakan il başkanlarımızın ve yönetimlerinin sergilediği örnek tavır her türlü takdirin üzerindedir. Çeşitli gerekçelerle yeni dönemde görevi devreden il başkanlarımıza ve yönetimlerine şimdiye kadar gösterdikleri fedakârlık, emek ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni atanan başkanlarımıza ve yönetimlerine de üstün başarılar diliyoruz.

Yeniden yapılandırma çalışmalarımıza imkân vermek için İstifa eden il başkanlarımızı sanki partimizden istifa etmiş veya bir daha dönmemek üzere yöneticiliği bırakmış gibi “İYİ Parti’de yaprak dökümü” başlıklarıyla sunan yandaş basının maksatlı haber ve yorumları net bir şekilde yalanlanmış, istifa eden il başkanlarımızın yarıdan çoğu yeniden atanmıştır.

Atanan il başkanlarımız yönetimlerini mümkün olan en geniş şekilde oluşturacak ve böylece istifaların bir tasfiye değil, İYİ Parti ailesini büyütmek ve zenginleştirmek amacıyla yapılan bir yeniden yapılandırma çalışması olduğu çok daha iyi anlaşılacaktır. Dolayısıyla İYİ Parti’de “Yaprak Dökümü” yaşanmıyor, tam tersine yeni fidanlar yeşeriyor.

Genel merkezden en ücra teşkilatlarımıza kadar yeniden yapılandırma çalışmalarında kırgınlıklara, dargınlıklara ve küskünlüklere fırsat vermeden süreci yürütmek, hepimizin başta gelen görevidir. Bu süreçte gerek kendi istekleri ve gerekse genel merkezimizin takdiri doğrultusunda yeniden atanmayan il başkanlarımız başta olmak üzere, İYİ Parti için emek veren her bir arkadaşımız bizim için önemli ve değerlidir.

Başkanlık ve yöneticilikten ayrılan veya atanan arkadaşlarımız bu görevleri bir bayrak yarışı gibi görüp, sorumluluk duygusu içinde hareket etmeli; devir-teslim, basın açıklaması ve sosyal medya paylaşımları başta olmak üzere her zaman örnek bir tavır sergilemeli; saygı, sevgi ve nezaketi elden bırakmamalıdır.

Partimizde başlattığımız yeniden yapılandırma çalışmalarının rekor derecede hızlı ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesi, partili arkadaşlarımızın şuurlu ve özverili tavırlarının yanı sıra, milletimizin büyük destek ve teveccühü sayesinde gerçekleşmiştir.

Kuruluşu, teşkilatlanması ve parlamentoya girmesi gibi yeniden yapılandırma hızıyla da örnek ve öncü olan İYİ Parti, artık statükonun temsilcisi haline iktidar ortağı partiler karşısında, yeni, etkili ve güçlü bir alternatif olarak ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz açısından umut vadetmektedir.

İYİ Parti, yenilenmiş teşkilatı, iddialı adayları ve zengin kadrosuyla yerel seçimlerin yükselen partisi olacaktır.

Artık Türkiye’de yazılı ve görsel basın ne yazık ki tekelleşmiştir, tek adam rejimine ve onun iktidarına bağlıdır. Ezilenlerin, mağdur olanların ve haksızlığa uğrayanların demokrasi içinde toplanma merkezi İYİ Parti’dir. İYİ Parti, basındaki tekelleşmeye karşı, meydanlarda, caddelerde, sokaklarda milletimizle buluşacak, konuşacak ve bir araya gelecektir.

İYİ Parti, Başkanlık Divanı üyeleri, Milletvekilleri, Genel İdare Kurulu Üyeleri, Kurucular Kurulu Üyeleri velhasıl bütün organlarıyla 17 Eylül’den itibaren ülke genelinde başlatacağı yerel seçim kampanyasıyla önümüzdeki döneme damgasını vuracaktır.
Koray AYDIN
Teşkilat İşlerinden Sorumlu
Genel Başkan YardımcısıATAMASI YAPILAN İL BAŞKANLARI
1.  ADANA – Göktürk BOYVODAOĞLU
2.  ADIYAMAN – Kenan DOĞAN
3.  AFYON – Mehmet İNKAYA
4.  AĞRI – Cengiz ALPARSLAN
5.  AKSARAY – Özhan TÜREMİŞ
6.  ANKARA – Yetkin ÖZTÜRK
7.  AYDIN – Betül AKÇANEL
8.  BALIKESİR – Nedim TUNA
9.  BATMAN – Kısmet ÇELİK
10. BAYBURT – Yılmaz KIRICI
11. BİLECİK – Ahmet GÜRSES
12. BİNGÖL – Hasan KIZILBOĞA
13. BİTLİS – Ziya YOLDAŞ
14. BOLU – Ahmet ÖRNEKBAŞ
15. BURDUR – Faruk ERKAN
16. BURSA – Yahya BAHADIR
17. ÇANAKKALE – Selahattin YILDIZLAR
18. ÇORUM – Bekir ÖZSAÇMACI
19. DENİZLİ – Hasan AKGÜN
20. DİYARBAKIR – Vejdin ENSARİOĞLU
21. DÜZCE – Yunus Özay ER
22. EDİRNE – Ekrem DEMİR
23. ERZİNCAN – Ümit ÖZKER
24. ERZURUM – İbrahim DUMLU
25. ESKİŞEHİR – Ramis TUNCA
26. GAZİANTEP – Mehmet Serkan KARAKUŞ
27. GİRESUN – İbrahim ÖNAL
28. GÜMÜŞHANE – Ali ATEŞ
29. HAKKARİ – Gazi TATLI
30. HATAY – Ali SEÇER
31. IĞDIR – Fuat ATA
32. KAHRAMANMARAŞ – Ahmet ÇABUKEL
33. KARAMAN – Zühtü Bahadır BAYRAÇ
34. KARS – Yüksel AKBABA
35. KAYSERİ – Süleyman BOZKURT
36. KIRIKKALE – Bülent Şükrü ALTINIŞIK
37. KIRŞEHİR – Müfit GÖÇEN
38. MARDİN – Süleyman AKAR
39. MERSİN – Servet KOCA
40. MUĞLA – İncilay Gezgin ŞEKERDAĞ
41. MUŞ – Ramazan AŞIK
42. NEVŞEHİR – Tuncay KARATAŞ
43. NİĞDE – Hakan TERECİ
44. SAKARYA – Selçuk KILIÇASLAN
45. SİİRT – Osman AYDAR
46. SİNOP – Hasan ASLAN
47. SİVAS – Volkan KARASU
48. TOKAT – Ömer SAĞOL
49. TRABZON – Azmi KUVVETLİ
50. TUNCELİ – Mehmet DEMİRBAŞ
51. UŞAK – Naci YILDIRIM
52. VAN – Selim ÖZGÖKÇE
53. YOZGAT – Metin ÖZIŞIK
54. ZONGULDAK – Yavuz ERKMEN”
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.