CHP’li Pınar Susmuş: “Metropolde mutlaka kadın adaylar olmalıdır”
Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Pınar Susmuş, Bayraklı Belediye Başkan adayını belirleme sürecini değerlendirdi. İzmir metropolde mutlaka bir kadın belediye başkan adayı gösterilmesi gerekliliğini vurgulayan Susmuş, Bayraklı için ön seçim yapılması gerektiğini söyledi.

CHP Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Pınar Susmuş açıklamasında şunlara yer verdi;


 
“DEĞERLİ KAMUOYUNA!”
Sevgili dostlarım, değerli hemşehrilerim!

Üyesi ve neferi olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nin karar organlarınca, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ve iki ilçe haricinde diğer ilçe adayları açıklanmış; Bayraklı ve Buca ilçesi Belediye Başkanı adaylarının belirlenme süreci bir sonraki parti meclisine bırakılmıştır. 

Başta değerli meslektaşım Sayın Tunç Soyer olmak üzere, metropol ve çevre ilçelerde Belediye Başkanı adayı olarak açıklanan tüm yol arkadaşlarımı tebrik ediyor, her zaman yanlarında olacağımı ifade etmek istiyorum. Bayraklı için ürettiğim projeler açıklanacak adayın tasarrufundadır.

Hayatımın önemli bir bölümünü geçirdiğim, avukatlık mesleğimi ve siyasal yaşamımı sürdürdüğüm güzel Bayraklımıza katkı koyabilmek adına çıktığım siyasi yolculukta, halen Belediye Başkanı olma azmi ve kararlılığı içindeyim. 

Ülkemizin içinden geçtiği siyasal ve ekonomik darboğazda CHP’nin en güçlü kurtuluş reçetesi olduğu tartışmasız bir gerçektir. Atatürk’ün gösterdiği istikamette aydınlığa uzanan yoldur ve bu yola olan inancım her zaman olduğu gibi güçlü bir biçimde devam ediyor. Ancak yaşananlardan ders çıkarmadan ve öz eleştiri yapmadan hiçbir kişi ve kurumun gelişmesini sürdüremeyeceği ve ileriye gidemeyeceği çok açıktır. 

Tüm Bayraklı halkının ve kamuoyunun bildiği üzere “Bayraklımızı hep birlikte geleceğe taşıyacağız” diyerek, “insan değerlidir” diyerek, güçlü ve gerçekçi bir umutla aday adaylığı sürecimi başarı ile yürüttüm. Hedefim, Bayraklı’ya hizmet etmek, çağdaş, yaşanılır bir Bayraklı için elimi taşın altına koymaktan çekinmeksizin mücadele etmektir. Eğer aday olarak seçilemezsem üzüleceğim tek nokta çok sevdiğim Bayraklı halkının refahı, mutluluğu ve huzuru için çalışma fırsatı bulamamış, onların yaşamına nice güzellikler katacak onlarca projemi hayata geçirememiş olmamdır. İnsanların hayatlarına daha etkili bir şekilde dokunma fırsatı bulma umudumu güçlü biçimde koruyorum.

Partim tarafından yürütülen aday belirleme sürecine baktığımızda altı çizilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır:“METROPOLDE MUTLAKA KADIN ADAYLAR OLMALIDIR”
İlimizde, Belediye Başkanı adayı olarak (Buca ve Bayraklı ilçeleri şimdilik istisna olmak kaydıyla) 24 erkeğe karşılık, sadece 3 kadın adaya görev verilmiştir. Bu üç kadın aday metropol ilçelerden olmadığı gibi, İzmir 2.Bölgede hiçbir ilçede kadın aday gösterilmemiştir. 
Yani İzmir metropolde partimin kadın aday sayısı ne yazık ki sıfırdır. Mücadele azmi ve ruhu ile uzun yıllardır partimiz için uğraş veren kadınlar olarak bunu hak etmediğimize oldukça eminim. Peki, kadınlar olarak pes edecek miyiz? Tabii ki hayır, mücadelemiz etkili ve kararlı bir şekilde sürecek. 

Zira siyaset yalnızca erkeklere bırakılamayacak kadar ciddi bir iştir. Toplumun yarısını oluşturan kadınlar olarak “harmanda izimiz var, sözümüz de olmalı” diyoruz.ADAY ADAYLARININ EMEĞİNE SAYGI
Seçimin demokratik adil ve şeffaf olmasını sağlayacak en önemli unsurlardan biri o ilçede yaşayan üyelerle bir ön seçim yapılmasıdır. Partimiz tarafından ön seçimin uygulanmaması nedeniyle aday adayları olarak kendimizi ve projelerimizi anlatarak, halkımıza ve parti yönetimine sesimizi duyurmaya çalıştık. Ancak ön seçim uygulanmaksızın sürecin yürütülmesi aday adaylarının emeklerinin yok sayılarak Bayraklı’da hiç yaşamamış, 2019 yerel seçim sürecinde adaylık çalışması yapmamış ve hatta bu ilçe için adaylık başvurusu dahi yapmamış kişilerin isimlerinin bu aşamada tartışmaya açılmasına yol açmamalıdır. Bayraklı için uğraş veren aday adaylarına ve onları destekleyen, gönül ve yoldaşlık bağı kuran binlerce insana karşı partimin büyük bir sorumluluğu ve görevi olduğu tartışmasızdır. Belirlenecek aday, elini taşın altına koymuş, liyakat sahibi bir isim olmalıdır.

ADALETSE HERKES İÇİN ADALET! ÖNCE EVİMİZİN, AİLEMİZİN İÇİNDE ADALET!
Bilindiği üzere 2014 ve 2019 yerel seçim süreçlerinde -iki dönemdir- Belediye Başkanı aday adayı olarak büyük bir uğraş veriyorum. Bu süreçte ekibimle birlikte yüzlerce toplantı, STK ziyaretleri, proje çalışmaları gerçekleştirdim. Bayraklı halkının dertlerini dinledim, sorunları tespit ettim, çözüm önerileri oluşturdum. Yani parti tüzüğümüze göre en yüce değer olarak tanımlanan emeğimi tüm gücümle ortaya koydum. Bir diğer ifade ile de aday adaylığı sürecinin gereğini fazlası ile yerine getirdim. 

Bu nedenledir ki aday adaylığı sürecini kuralına uygun olarak yürüten, Bayraklı için uğraş ve emek veren aday adayları arasından bir seçim yapılmasını istemekteyim. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak, ülkemizi yönetmeye, bu ülkenin geleceğine yön vermeye talibiz. “Hak-Hukuk-Adalet” diyerek yollara düşmüş ve sesini tüm dünyaya duyurmuş bir partinin evlatlarıyız. Bu nedenle adaletse Bayraklı insanı için de adalet, Bayraklı adayı için de adalet istiyor ve diliyorum. Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kadın aday konusundaki sağduyusuna ve bu konudaki güçlü söylemlerine güveniyor ve Bayraklı özelinde umudumu, hayallerimi ve inancımı halen en etkili bir şekilde koruyorum. Bayraklı’nın umudunu kırmayın.BAYRAKLI İÇİN ACİLEN ÖN SEÇİM YAPILSIN
Bayraklı özelinde şu aşamada hızla bir ön seçim yapılabilir. Aday adayı olmadığı halde ismi Bayraklı için telaffuz edilenler de isterlerse bu ön seçime katılsın. Ben dâhil tüm aday adaylarının bu demokratik yönteme gönülden destek vereceğine, çıkan sonuca saygı duyacağına yürekten inanıyorum. Ben Bayraklı’nın her sokağında, her taşında ve her karışında varım. Ön seçimden başarı ile çıkacağımı biliyor ve inanıyorum.

MÜCADELEM SON ANA KADAR SÜRECEK
Demokrasi, katılımcılık ve eşitlik temelinde bir sosyal belediyecilik anlayışını savunduğum için aday oldum. Bu benim kişisel duruşum ve tercihimdir. Bayraklı’ya hizmet etme sevdasıyla çıktığım “cesaret akıl ve sevgi” yolculuğumdan hiçbir vakit pişmanlık duymadım. Bayraklı’lılıyım” demekten gurur duyuyor, Bayraklı’ya dair mücadelemi son dakikaya kadar aynı kararlılıkla sürdüreceğimi tüm kamuoyu ile içtenlikle paylaşıyorum. Haklı bir galibiyeti kabul etmekle, mücadeleden vaz geçip pes etmek farklı şeyler. Bayraklı için ter dökmemiş bir ismin galip ilan edileceği bir sürece itirazım var.

Aday adaylığı kampanyam boyunca beni mesajlarıyla, sözleriyle, dualarıyla destekleyen, ziyaret ettiğimde güler yüzle ve açık bir kalple karşılayan tüm Bayraklı halkına, bana inanan yoldaşlarıma, dostlarıma kalbimin en derinlerinden sevgilerimi yolluyorum. Sizlere ne kadar teşekkür etsem az. Üzerinizde ufak da olsa bir hakkım varsa benden yana “helal olsun”, lütfen sizler de bana hakkınızı ediniz.SEVGİLİ BAYRAKLILI HEMŞEHRİLERİM!
En etkin, en iyi işleyen bir Belediye yönetimine layık olduğunuzu bilin. Bundan daha azına kesinlikle razı gelmeyin! Çünkü insan değerlidir, yaşam değerlidir. Bayraklı bizim yaşadığımız nefes aldığımız yer, gelin hep birlikte ilçemize, geleceğimize sahip çıkalım. Ben hukukçuyum, mücadeleden yılmam. Unutmayın Maç doksan dakika ve hakem Bayraklı için son düdüğünü henüz çalmadı. Bu hafta sonu partimin karar organlarınca Bayraklı Belediye Başkanı belirlenecek yani Bayraklı’nın kaderi çizilecek. Lütfen desteğinizi, dualarınızı, mesajlarınızı eksik etmeyin. Partimizin milletvekillerine, PM üyelerine, MYK üyelerine ulaşın. Bu mesajı sosyal medyada paylaşın. Kendi hayatınıza, ilçenize, mahallenize müdahil olun, seyirci kalmayın. Burası bizim ilçemiz, karar da öncelikle bize ait olmalı. Kendi adayınıza sahip çıkın.

İçten sevgi ve saygılarımla.
 
 

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mahmut teker 6 ay önce

Değerli dostlar kimse izmirde bornovada chp örgütünü yok sayamaz hafife alamaz alanların sonu böylece beli oluyor ben burada sayın kamil oktay sındıra ve sayın mahir polata bütün izmir ve bornova adına binlerce defa teşekür ederim bornovaya bornova adayı sayın mustafa iduğa sahip çıktıkları için hem kendilerine hem mustafa iduğa teşekür ederim hoş geldin sayın mustafa iduğ bornovaya