Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti İzmir Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı" ile Pepsico ve Tirsan Kardan fabrikalarının açılış törenlerine katılmak için İzmir'e geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, karşıladı.CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İZMİR İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLADI:

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: NİHAT ZEYBEKCİ
ALİAĞA: SERKAN ACAR (CUMHUR İTTİFAKI KAPSAMINDA MHP ADAYI)

BALÇOVA: EVRİM ÖZEN
BAYINDIR: UĞUR DEMİREZER
BAYRAKLI: ALİ ASLAN
BERGAMA: HAKAN KOŞTU
BEYDAĞ: OGÜN ASİL AYDOĞDU
BORNOVA: REŞAT GENÇTÜRK
BUCA: MUSTAFA ARSLAN
ÇEŞME: SEMA AYDIN (CUMHUR İTTİFAKI KAPSAMINDA MHP ADAYI)
ÇİĞLİ: OKAN KORKMAZ
DİKİLİ: BUĞRA AKIN (CUMHUR İTTİFAKI KAPSAMINDA MHP ADAYI)
FOÇA: SERDAR MERSİN (CUMHUR İTTİFAKI KAPSAMINDA MHP ADAYI)
GAZİEMİR: NAZMİ YILMAZ
GÜZELBAHÇE: BURCU DERECİ
KARABAĞLAR: BİLAL DOĞAN
KARABURUN: FERHAN EROĞLU
KARŞIYAKA: AYDA MAÇ
KEMALPAŞA: ARİF UĞURLU
KINIK: SADIK DOĞRUER
KİRAZ: SALİHA ÖZÇINAR
KONAK: MELEK EROĞLU
MENDERES: BÜLENT SOYLU
MENEMEN: DURMAZ BAYRAKTAR
NARLIDERE: SÜLEYMAN KOCABIYIK (CUMHUR İTTİFAKI KAPSAMINDA MHP ADAYI)
ÖDEMİŞ: MÜNİR BEZBEZ
SEFERİHİSAR: HAMİT NİŞANCI
SELÇUK: OSMAN BAŞTERZİ
TİRE: SELMAN İÇELLİ
TORBALI: ADNAN YAŞAR GÖRMEZ
URLA: ADIGÜZEL DEMİREL


AK Parti İzmir’in 5 ilçesinde aday çıkarmayarak Cumhur İttifakı çerçevesinde MHP’nin adaylarının destekleneceğini açıkladı.

Erdoğan'ın programın ardından Tarım ve Orman Bakan Bekir Pakdenmirli'nin babası Ekrem Pakdemirli'nin mevlidine katılacağı öğrenildi. Erdoğan ayrıca Manisa'da bir fabrikanın açılışına da katılacak.ZEYBEKCİ: "HEP BİRLİKTE GURUR GÜNÜ YAŞAYACAĞIZ"
Kürsüye ilk çıkan AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci oldu. Zeybekci, "İnşallah 31 Mart'ta bizler hep birlikte bir gurur günü yaşayacağız" dedi.

"MAZERET YOK YOLA DEVAM" DİYORUZ'
Zeybekci açıklamasında, "Allah'ın izniyle zatıalinizin talimat ve destekleriyle İzmir'imiz bu yarışta hakkettiği yere ulaşacaktır. 31 Mart İzmir için tarihi bir gün olacaktır. İzmir'imiz bahaneler ve mazeretler nedeniyle bu gelişimi büyük oranda ıskalamıştır. Bugün itibariyle İzmir'imizde mazeretler dönemi bitecektir. Artık 'mazeret yok yola devam' diyoruz" ifadelerine yer verdi."İNSANIN RIZASININ ALINMADIĞI İŞTEN HAYIR GELMEZ"
"31 Mart akşamına kadar İzmir'de gönülleri fethedeceğiz. Ayrıştıran değil birleştiren olacağız." diyen Zeybekci, "İnsanın rızasının alınmadığı işten hayır gelmez. Gönül kırmayacağız. Bugüne kadar gönül kırmadık, söz verip de yerine getirmediğimiz hiçbir sözümüz yoktur. Asla yalan söylemeyeceğiz. Söz verdik mi canımız pahasına tutacağız. Emanete hıyanet etmeyeceğiz, ettirmeyeceğiz." dedi. 

1 NİSAN SABAHI İZMİR HİZMET BELEDİYECİLİĞİ İLE BULUŞACAK
Binali Yıldırım, "İzmir'de başlattığımız yürüyüşü 31 Mart'ta Nihat Zeybekçi ve 30 adayımızla zaferle tamamlamaya var mıyız?" dedi. Yıldırım, 1 Nisan sabahı İzmir'in hizmet belediyeciliğiyle buluşacağını belirtti.Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:
İzmir’de başlattığımız yürüyüşü 31 Mart’ta Nihat Zeybekçi ve 30 ilçe başkanımızla beraberle tamamlamaya var mısınız?

Bizim yol arkadaşlarımız hiçbir şeyi yarım bırakmazlar…

İzmir’de ekilen tohumlar meyveye dönecek ve 1 Nisan’sa İzmir’de AK Parti hizmet belediyeciliği ile buluşacak diyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilecek adaylarımızın her biri seçimleri kazanacak çok değerli arkadaşlarımız.

Belediyecilik konusunda İstanbul’da çığır açan lider olarak zatıalinizin vizyonu bizler için rehber olacaktır.

Aday arkadaşlarımızın tamamı sahada yapacakları başarılı çalışmalarla İzmirli hemşerilerimizin hem gözüne hem de gönlüne gireceklerdir.

31 Mart’ta zafere ulaşacağınızı yürekten inanıyorum.  Önce ülkem ve milletim diyen MHP’li kardeşlerimle birlikte alacağımız neticenin İzmir’e hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Cumhur ittifakı ülkemiz İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerimizde demokrasinin daha da güçlenip millet iradesinin üstünde başka bir irade olmadığını yine ortaya koyacaktır.“İZMİR HİZMETLERİN EN GÜZELİNE LAYIKTIR”
2011’de bu şehirde vekil seçildim, 2014’te belediye başkanlığı için yarıştım, 2015’te tekrar vekil oldum

İzmir bizi Alaçatı Ekrem Pakdemirli havaalanından, İZBAN’dan, Konak tünelinden, Sabuncubeli tünelinden, bölünmüş yollardan, Torbalı – Ödemiş Devlet hastanesinden, sizi liderliğinizde İzmir’e çağ atlatan hizmetlerden, projelerden bilir. İzmir bizi samimiyetimizden bilir.

Şimdi vakit İzmir’de Nihat bey ve arkadaşlarının vaktidir. Bıraktığımız hizmetleri vekillerimizle, belediye başkanlarımızla daha da ileriye taşıyacaklardır

İzmir’e yakışan 34 İstanbul, 35 İzmir’dir. 31 Mart’ta bunu gerçekleştirmeye var mısınız? 

BİNALİ YILDIRIM'IN DUYGU DOLU ANLARI
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci'nin açıklamalarının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım için hazırlanan film izletildi. Film izlediği sırada Yıldırım'ın zaman zaman gözyaşlarını tutamadığı görüldü. 
 


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:
KAHRAMAN ŞEHİT POLİS MEMURUMUZ FETHİ SEKİN'İ RAHMETLE YAD EDİYORUM

Sevgili İzmirliler, İzmir teşkilatımızda görev yapan değerli yol arkadaşlarım, sevgili hanımefendiler, beyefendiler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sözlerimin hemen başında 2. şehadet yıldönümüne eriştiğimiz Kahraman polis memurumuz Fethi Sekin'i rahmetle yad ediyorumİZMİR 81 MİLYONUN ŞEHRİDİR
Kardeşlerim bugün buraya, mahalli idareler seçimindeki adaylarımızı tanıtmak için geldik. Kendilerini şimdiden tebrik ediyor ve başarılarını diliyorum. Kardeşlerim İzmir'in dağlarında çiçekler açar diyoruz ya, o çiçekler bizim istiklal aşkımızın çiçekleridir, birliğimizin, dirliğiminiz çiçekleridir. İzmir'i yurt edinen kardeşlerimiz birlik ve beraberlik içinde hayatlarını sürdürüyor, İzmir bir anne şehirdir. Bilirsiniz Zübeyde Hanım da burada yatıyor. İzmir sadece İzmirlilerin değil, 81 milyonun şehridir.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN YÜKSEK İHRACAT RAKAMINA ULAŞTIK
Rabbim hepinizden razı olsun, değerli kardeşlerim İzmir'de sadece vatanımızın bağımsızlığı değil, ekonomik bağımsızlığımızın da temellerini attık. Bizler hep İzmir İktisat Kongresi'ni konuşuruz. AK Parti iktidarları döneminde ülkemizi hızlı şekilde kalkınma sürecine soktuk. 168,1 milyar dolarla cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaştık. Kur, faiz, enflasyon üçgeninde maruz kaldığımız saldırıya rağmen, 2018'in ilk üç çeyreğinde yüzde 4,5 büyüdük. Türkiye'yi 3.5 kat büyütürken, İzmir'i ihmal etmedik. Son 16 yılda İzmir'e 67 katrilyon yatırım yaptık. İzmir'e yapılan yatırım işte bu. Yani en fazla milletvekilini biz çıkarmadık demedik, çünkü İzmir özellikliydi, bu yatırımların yapılması gerekliydi, yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.İZMİR 2 BİN 60 YATAK KAPASİTELİ DEV BİR ŞEHİR HASTANESİNE KAVUŞACAK
Yaptığımız kentsel dönüşümle İzmir'de 18 bin konut projesini hayata geçirdik. Sağlıkta 35'i hastane toplam 109 tesisi hizmete soktuk. İzmir Bayraklı şehir hastenesi yapılıyor. İzmir 2 bin 60 yatak kapasiteli dev bir şehir hastanesine kavuşacak.

MODERN DEPOLAMALAR KURULACAK
CHP demek hava kirliliği demektir, çöp, yolsuzluk, yokluk demektir. İnşallah Nihat Zeybekçi ile en kısa zamanda burada vahşi depolamalar yerini modern depolamalara bıracaktır. Böylece, enerji üretimi olacak. Vahşi depolamanın yapıldığı yerler kalkacak. Çevreci biziz, bunlar çevrecilikten anlamaz.İZMİR'DE YAPIMI DEVAM EDEN 21 YOL PROJESİ BULUNUYOR
İzmir'de yapımı devam eden, 2 katrilyon 140 Trilyon maliyetli 21 yol projesi bulunuyor. Her şey İzmir için... Ödemiş-Kiraz arasına hızlı tren hattı yapmak için hazırlıklara başladık. İzmir'e maliyeti 3 katrilyon lira olan toplam 5 istasyondan oluşan Halkapınar - Otogar metro hattının en kısa sürede ihalesi yapılacak. İzmir'in içme suyu problemini de biz çözdük.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ İZMİR'DEN VERDİ
"2019 yılı ocak ayı içinde ödenecek tarımsal desteklemelerinin bugün müjdesini İzmir'den veriyorum. Fark ödemesi buğday, mısır, çeltikte 550 milyon lira, buzağı desteği ödemeleri 525 milyon lira, çiğ süt desteği ödemeleri 340 milyon lira, yem bitkileri desteği 269 milyon lira, sertifikalı tohum kullanım desteği 100 milyon lira, çevre amaçlı tarım alanı koruma desteği 84 milyon 500 bin lira, diğer destekler 167 milyon lira, toplam 2 milyar 35 milyon lira.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Görev dağılımını Salı günü yapacağız ve arkadaşlarımız Türkiye'ye dağılacak. Hafta sonuna kadar aday tanıtımlarımızı tamamlamış olacağız." dedi.
  

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.