Değerli okurlarım; bugünkü köşe yazımda Cumhuriyet Halk Partisi’nin aday belirleme sürecinde örgütüyle beraber dik duran ve bu konuda hiç kimseyi kırmadan dökmeden, birlik ve beraberlik içerisinde tavır sergileyen CHP Bornova İlçe Başkanı Sayın Asım Güven ile yönetim kuruluna, Kadın Kolları Başkanı Zeynep Atmaca’ya, Gençlik Kolları Başkanı Sadık Yıldız’a bu süreçte dik durdukları hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.

Özellikle şunun bilinmesinde fayda var; İlçe Başkanımız Sayın Asım Güven DSP kültüründen gelen, kurumsal yapıya inanan, bireysel faaliyetlerden kaçınan, dünü-bugünü irdeleyerek yanlışlara karşı çıkan, CHP için kim bir fayda getirecekse onun arkasında duran, ortak akla inanan ama örgütünün ön planda olmasını hiçbir zaman başkalarına paye vermeden tavır alan bir insandır.

asım güven ile ilgili görsel sonucu

Yani Sayın Asım Güveni Bornova’daki Belediye Başkanlığı Seçimi sürecinde yine kendisi gibi deneyimli, sözlerinin ardından duran Başkan Adayımız Mustafa İduğ ile birlikte el ele, kol kola, can cana beraberce bu süreci kimseyi kırmadan dökmeden götüreceklerdir.

Özellikle şunun bilinmesini isterim ki sıfatı makamı ya da parti içerisindeki etkinliği ne olursa olsun, kimse örgütün üzerinde değildir. Geçmişte örgütü hiçe sayanlar dersini almıştır. Sayın Asım Güven ile Belediye Başkan Adayımız Sayın Mustafa İduğ sanki bir elmanın yarısı, kardeşi gibi aslanlar gibi beraber uyum içerisinde götüreceklerdir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.Sayın İduğ çok deneyimli ve siyaseti bilen birisidir. Geçmişteki belediye başkanlarının yaptığı hatalara düşmemek için ilçe örgütü ile gönülden bir beraberlik sağlamıştır. Bunun açılımı da şudur; örgüt ile beraber olan başkanlar ikinci kez yine başkan olur. Yani biz Sayın İduğ’un ikinci kez başkan olacağına inanıyoruz. Neden derseniz geçmişteki bu hatalı görmüş ve örgütüyle kol kola girmiştir.

Değerli okurlarım, öncelikle şunlara dikkat etmeliyiz; Her dönemde partinin hiçbir etkinliğinde rol almadığı halde belediye başkan adayının yanında da ilçe başkanının yanında da durumdan vazife çıkaran yalakalar türer.
Özellikle “Şu belediye başkan yardımcısı olacak”, “Bu garanti meclis üyesi olacak”, “Falan Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olacak” ya da “Belediyelerde şunlar şu makamda görev alacak” diye her türlü yalan haberler üretilir. Kimse bunlara inanmasın! Ne ilçe örgütümüzün ne de belediye başkan adayımızın görevler dağıttığı şeklindeki riyakâr, aşağılık haberlere aldanmayalım.

Hiç kimseye bir görev dağıtımı ya da meclis üyeliği gibi verilmiş sözler yoktur. Özellikle Belediye Başkanımızın, belediyeyi yönetirken kendi kadrosunu kurması kadar doğal bir şey olabilir mi? Sayın Başkanı rahat bırakalım, kadrosunu kursun. Hiç kimse de bu konuda dışarıdan gazel okumasın, bu yetki Sayın İduğ’un dur. Kusura bakmayın (sokak ağzıyla yazacağım) bu konuda kimse dışarıdan salça olmasın. Biz Sayın Başkan’a güveniyoruz.
İlçe Başkanımız Sayın Asım Güven örgütüne inanan, onlara değer veren, doğrularından hiç taviz vermeyen, dik duran (dışarıdan gazel okuyan beyler ne fırtınalar atlatıldı, sizin haberiniz var mı?) bir başkandır. Meclis üyelerini belirlerken bölgesel dağıtıma yani her mahallenin temsil edilmesine, liyakatli adayların belirlenmesine özen gösterilecektir. Örneğin; İmar Komisyonu’nda mimar ya da mühendis, Hukuk Komisyonu’nda avukat, Sağlık Komisyonu’nda sağlıkçı, Esnaf Komisyonu’nda esnaf gibi mecliste temsil oranlarına dikkat edilecek. Özellikle şunu belirteyim ki ben her yazımda liyakatli kadınlardan ve gençlerden yana olduğumu belirtirim. Sayın Başkan da aynı benim düşüncemde. Kadın ve gençlik kotasına dikkat edilecek, hak ettikleri oranda temsil edileceklerdir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Yalan, yanlış, pervasız ve hayasızca haber üreterek “Şu meclis üyesi olacak, şu olmayacak” gibi zavallı düşüncelerden vazgeçin, ilçe ve belediye başkanımız bu işin altından aslanlar gibi kalkacaktır.

Birde müjdeli bir haber vereyim, Belediye Başkan Adayımız Sayın Mustafa İduğ, beni ziyaretinde ve aynı zamanda ilçe başkanımıza, CHP Bornova İlçe’ye yakışır bir bina sözü vermişti. Ben Sayın Başkanımın da onayıyla Belediye Başkanımızla, ilçe başkanımızla bu binanın alınacağını size taahhüt ediyoruz. Bu bir seçim vaadi değildir. En kısa zamanda CHP Bornova İlçe Örgütü yeni bir binaya kavuşacaktır. İyi ki varsın aslanlar gibi dimdik duran İlçe Başkanım Asım Güven ve sözlerine inandığım, güvendiğim, altı ay önceden Belediye Başkanı olarak ilan ettiğim Mustafa İduğ sende iyi ki varsın. Hadi Allah bizi mahcup etmesin.

Hoşça kalın… Sevgiyle kalın…


 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Birol Doyranlı 8 ay önce

İlçe Başkanımız Sayın Asım Güven ve Yönetici arkadaşları gerçekten de kendilerini yönetimden indirmek için çalışanlara karşı muazzam bir direnç ve mücadele örneği vermişler, ali-cengiz oyunu yapma teşebbüsünde bulunan içimizdeki hizipçilere örgütü yem etmemişlerdir. Kendilerini, omurgalı duruşları ve partimiz çıkarlarını düşündükleri için kutluyorum. Ayrıca, Bornova'lı seçmenlerin sesi olarak, mevcut Başkan'ı istemediklerini açıklamaları, her ne kadar parti terbiye ve etiğine bazı kişilerce uygun olmadığı söylense de gosterdikleri cesaret için de ayrıca kutluyorum. Meclis Üyeliği atamalarında, listeye katkı yapacak kişi veya yöneticilerin denge unsurlarını göstereceğine, liyakatı esas alıp, parti emekçilerimizi değerlendireceğine inancım ve güvenim tamdır...
Başkan Adayımız Sayın Mustafa İDUĞ'un, iş insanı tecrübesi ile iyi işler yapacağına, kadrosunu belirlerken titiz davranıp, hakkaniyetli olacağına inanıyor, başarılar diliyor, her daim yanında olacağımı beyan ediyorum.