ERDOĞAN, Birleşmiş Milletler'de yapılan Kudüs Oylaması sonuçlarının galibidir.

Afrin Harekâtını gizli yapmamış, açıkça tüm dünyaya duyurmuştur. Suriye'ye bir müdahale değil, terör örgütlerinin Türkiye'nın Sınır Güvenliği ile ilgili oluşturduğu tehdidi bertaraf etmek için bir Meşru Müdafaa olduğunu beyan etmiştir.

Sermaye, Basın, Güç Odakları Türkiye'nin bu Harekâtına karşı güçlü bir tepki verememişlerdir. Amerika'nın beş bin Tır Silah göndermesi, sonrasında Türkiye'nin terör tehdidi ve güvenlik sorunu sebebiyle Türkiye'yi anladıklarını ifade etmeleri ERDOĞAN'ın başarısıdır.

ERDOĞAN yeni bir başlangıç yapabilir!

Dünya'nın Güvenliğini tehdit eden terör sona erdirilebilir.

Gizli örgütler terör örgütleri ile işbirliğini bırakarak operasyonları bırakabilir.

Fransa’nın BM’leri acil olarak toplantıya çağırması formalite gereği yapılmıştır ve Türkiye’yi suçlayıcı bir çağrı değildir.

Savaşı kazanmak çoğu zaman kolaydır ama savaştan sonra barışı getirmek zannedildiği kadar kolay değildir. Lozan tarihte ender görülen bir zaferdir. Savaş Sakarya’da ve Dumlupınar’da değil, Lozan’da kazanılmıştır. Lozan aynen Hudeybiye gibi görünürde Türkiye aleyhinde bir anlaşma gibiydi. Hedeflenen sonuç, Türkiye’nin tüm dünya ile barışması idi. Lozan’daki en büyük Zafer, Türkiye’nin tüm İslam ülkelerini temsil etmesidir. Yahudiler bizim tarafımızda idiler ama masada onların yanında duruyorlardı. Bu masa üçüncü bin yılın temelini atıyordu. Türkiye Anadolu’ya çekiliyor, Hilafet iddiasından vazgeçiyor ama yine de tüm Müslümanların temsilcisi sayılıyordu. Türkiye, Cumhuriyet döneminde İkinci Cihan Savaşı’na girmemekle tüm dünyaya barışçı olduğunu göstermiştir.

Uzun süre sonra, Türkiye’deki terör örgütü etkisiz hale getirilmiştir. Kentlerdeki hendekler birkaç saat dayanabilmiştir. Ergenekon - Balyoz ve 15 Temmuz’dan sonra Türk ordusunun çok zayıfladığı gibi bir durum gözüküyordu. Başarılı harekât sayesinde milletimizin orduya olan güveni tazelenmiştir. Türk ordusuna daima güvendik. Türk Silahlı Kuvvetleri gerek iç gerek dış siyasette hep başarılı adımlar atmıştır. 1960, 1971, 1980 yıllarında iç darbe olmasına rağmen, kısa sürede yönetim sivil iktidara iade edilmiştir.  28 Şubat, Ergenekon-Balyoz, 15 Temmuz’da ise, içindekileri temizleme, dışta ise Kıbrıs ve Fırat Kalkanı başarı ile bitmiştir. AFRİN de onlara eklenecektir.

Türk ordusu görünürde İslamiyet’e karşı olmuş ama gerçekte daima İslamiyet’e inanmıştır. En çok İslamiyet’e karşı gibi görünen Mustafa Kemal’dir ama İslamiyet’e çok büyük hizmet yapmıştır. Alpaslan Anadolu’yu yani Türkiye’yi fethe başlamıştır, Fatih Anadolu ve Trakya’yı İslam hâkimiyetine almıştır ama halkın ekseriyeti Hıristiyan olarak kalmış ve sonunda ihanet etmişlerdi. Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ise mübadele siyaseti ile Anadolu’yu %90’ın üstünde İslamlaştırdı. Tarihte görülmemiş inkılaptır.

Türk ordusunu yıpratmak için bu kadar harekât yapılmış ama Türk ordusu yıpranmamıştır. Bunun sırrı nedir? Türk ordusunu dimdik ayakta tutan nedir?
 
1. Türk ordusunun en büyük özelliği, işgal ettiği yerde halkı ezmez, sıkıntıya sokmaz, yerli halka her zaman şefkatle davranır, halk da Türk askerini sevgiyle karşılar. Bu özellik onun zaferlerinin başlıca kaynağıdır. Osmanlılar yenilmiş ve çekilmiştir ama oraların halkı hala onları özlüyor, belki de tekrar gelmelerini bekliyor.

2.  Türk ordusu savaşa girmekten hoşlanmaz, daima savaştan uzak durur, birçok baskıları sabırla karşılar.  Türk ordusu şayet savaşa girmişse, artık onun için ölmek var ama yenilmek yoktur. Yenilir gibi görünür durumlarda geri çekilir. Bu yenilme değildir. Bu da onu daima zafere götürür.

3. Türkler askerliğin kurallarını çok iyi bilmektedir. Namaz kılarken, imamı sevmesek de biz rükûa ve secdeye onunla gideriz. Askerliğin mantığı da böyle çalışır. Hulusi Akar bu konumdadır.

General Gümüşpala Üçüncü Ordu Komutanı’dır. 27 Mayıs olmuş, henüz komutan ortada yoktur. Ankara’ya bildirir; benden kıdemli birisi başa geçecekse itaat edeceğim, yoksa ordumla geliyorum der. Cemal Gürsel bunun üzerine devlet başkanı olur.

Türkiye bugünlere bu şartlarda gelebilmiştir.

Türkiye bu gün, ERDOĞAN'ın Güçlü liderliğinde ve milletin büyük desteği ile cumhuriyetin yüzüncü yılı tamamlanırken, 2023 te Türkiye, dünyanın öncü, barışçı, arabulucu misyonunu, doğu ile batı arasında hakemlik görevini yerine getirecektir.

ERDOĞAN devleti, milleti ve orduyu barıştırmış, birleştirmiş, bütünleştirmiştir.

AFRİN yeni başlangıçtır.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.