15 Temmuz işgal girişimi bizlere şunu çok net gösterdi ki FETÖ üniversiteleri hedef almış ve kuşatmaya çalışmıştır. Üniversiteleri ihanetin arkabahçesi hâline getirmeye çalışmıştır. Ancak vatansever akademik kadroların FETÖ ile yaptığı mücadele de takdire şayandır. Bu FETÖ’ye mensup akademisyenlerin üniversitelere yerleştirilmesi, niteliksiz kişilerle kadroları doldurması, bunun yanında yetkin ve nitelikli akademik potansiyele sahip olanların dışarıda kalması, ülkenin geleceğine kastetmek anlamına gelmektedir.

Bunun içindir ki TBMM, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Özel Kuvvetler ve sokaklar bombalanmış, aynı zamanda ülkenin geleceği de bombalanmış, yarınlarına kastedilmiş, özüne kurşun sıkılmıştır. Kendi varlığına, kendi insanına, kendi değerlerine böylesine ihanet içerisinde olan bir terör örgütünün üniversiteler üzerinde yaptığı tahribat da büyük olmuştur.

672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle 2.346 akademisyen ihraç edilmiş, ancak ihraç edilenleri atayanlar ne yazık ki hala görevlerindedir. YÖK tarafından 1500’e yakın dekan bir defaya mahsus istifa ettirilmiş, ancak yeni dekanları atama yetkisi revizyon yapılmamış rektörlere bırakılmıştır. Bu durum yeniden yapılanmada sağlıklı bir sonucun alınmasına büyük engel teşkil etmektedir.

Aşağıda kendisine defalarca sorular sorduğumuz hep de çalıştığı yerden kolay sorular sorduğumuz İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kurucu Rektörü Galip Akhan’ın cevaplamasını kamuoyunun beklediği sorular var.
 
1- 15 Temmuz işgal girişimi sonrasında daha istihbarat raporları gelmeden elinizdeki personel hakkında hangi bilgi ve belgeler neticesinde soruşturma açtınız? Bilgi ve belgeniz vardı da neden daha önce işlem yapmadınız? Daha vahim bir durum olarak; FETÖ bağlantısını bildiğiniz halde neden dekan-dekan yardımcısı vb. idari makamlarda yönetici olarak tuttunuz?
 
2- Ahmet Adem Tekinay’ı YÖK defalarca reddetmesine rağmen Su Ürünleri Fakültesi Dekanı olarak 5 defa ısrarla dekan olarak atanmasını teklif ettiniz mi? FETÖ bağlantısını bildiğiniz halde bu ısrarınızın sebebi nedir? YÖK’ün kabul etmediği bir öğretim görevlisini siz neden dekan yardımcısı olarak atadınız?

3- FETÖ’nün içinde olduğunu üniversite içerisinde bile çekinmeden söyleyen ve etrafınca açıkça FETÖ’nün üniversite içindeki en kilit ismi olarak bilinen, ticari bağlantıları ile güçlü bir profil olan Ahmet Adem Tekinay ile nasıl tanıştınız? Yakın çalışma arzunuz ve ısrarınızın sebebi nedir?
 
4- Savcılığın FETÖ yapılanması kapsamında örgütün finans ayağı içinde yer alarak tutuklanan Ahmet Küçükbay (Nurettin Memur’un eski patronu) Abdullah Kavuk ve diğer kişiler ile birlikte tutuklanan Ahmet Adem Tekinay’ın REFERANSI kimdir? FETÖ mensubu şirketler ile ticari bağlantılarını da söyler misiniz, biz soralı mı?

Bu soruları bi cevaplayalım Sayın Hocam. Yalnız sadece bu iddialara daha önce “bir” kere verdiğiniz cevap gibi “kumpas” demeyin. Çünkü bu cevap sizin “titrinize” uygun bir cevap değil.

Yarın sizinle akrabalık derecesini merak ettiğimiz “ByLock” kullanıcısı bir şahsı size soracağız. Umuyoruz ki bu soruları kamuoyunu bilgilendirmek adına cevaplarsınız.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.