banner8
Değerli okuyucularım, bir önceki köşe yazımda kaleme aldığım İzmir CHP’deki Belediye Başkan aday adaylarını açıklayan yazım çok büyük ilgi gördü. Beni olumlu ve olumsuz olarak eleştiren bütün okuyucularıma teşekkürü borç bilirim. Eleştiriler yazımın okunduğunu gösterdiği gibi aynı zamanda bizim için yol göstericidir ve biz bunları dikkate alarak kendimize ders çıkartırız. Özellikle şunu belirtmek isterim ki geçen ki yazımın dayanağı sahada birebir yapılan ankettir. Biz bu anketi yaparken hiçbir isim önermeden, politize olmamış sıradan sade seçmenlere sorular yönelterek bu sonuçlara ulaşmıştık. Şunun herkes tarafından özellikle bilinmesi isterim ki bu ankette çıkanlar belediye başkanı adayı olacak, çıkmayanlar ise belediye başkan adayı olamayacak gibi saçma bir düşünce olamaz.
 
Bugünkü yazımda aday adaylığı hemen hemen netleşen ve birçoğu ile görüştüğüm aday adaylarını ismen yazacağım. Yazımızın sıhhatli olması için sokak değimi ile yani amiyane bir tabirle tavşan adaylara yer vermemeye çalışacağım. Bu meyanda görüşemediğim ve bana ileri tarihe randevu veren adayları ile görüşürken, burada adı geçen ama bir türlü irtibat kuramadığım aday adaylarına da Serbest Fırka olarak kapımız açıktır. Tavşan aday olmayan kendini gerçek aday adayı olarak lanse eden CHP’li paydaşlarıma kişi ayırmaksızın bu sütun açıktır.
 
Adaylarına İlçe bazında alfabetik sıra olmadan yazmaya çalışalım.

TİRE: Hakan ŞENOYAR, Mahmut ESKİYÖRÜK ve Yücel ÖZEN.

BERGAMA: İdris YAVUZ banko gibi gözükse de, kendisinin adaylığı kabul etmeyeceği dedikoduları var. Şayet bu dedikodular doğru ise kendisine yakın olan Ayşe ŞİMŞEK isminden bahsedebiliriz. Tabi ki Ecevit CANBAZ ismini unutmamak lazım.

ALİAĞA : Barış EROĞLU aday adaylarımızdan birisi ama Özcan DURMAZ bu konuda çok çok daha mesafe almış durumda.

KEMALPAŞA: Burayı tam olarak kendim inceleyemedim ama ekibimizin çalışmasında Rıdvan ÜRETEN, Bülent ORAY, Cemil BALYELİ ve Kudret BALCI isimlerine rastladım.

URLA: Bahri YAĞIZ, Alaattin YÜKSEL, Yusuf BALATALI ve herkesin sürpriz ile karşıladığı ama bizim çok ciddi oranda karşılığının olduğunu tespit ettiğimiz Burak OĞUZ ve de benden “ağabey ismimi 15 Ekim’e kadar yazma” diyen sır gibi sakladığımız ve çok ses getireceğine inandığımız kadın aday.

DİKİLİ: Meslektaşımız Gazeteci Gökmen ULU, Adil KIRGÖZ ve çok ağılıklı olarak belirtilen Rıza GÖK ismi telaffuz edilirken, aday adayı olacağını açıklayan ama 15 Ekim’e kadar genel merkezden gelecek tamimi bekleyen İlçe Başkanımız İsmail Hakkı ŞENER.

FOÇA: En enteresan yerlerden biri. Sosyal medyada her gün beyanat veren Birol TÜRKMENTEPE, Baran DENİZ YILDIRIM, Fatih GÜRBÜZ isimleri konuşulsa da burada aday adaylığı Günay BİÇER ile Gökalp MÜSTECAPLIOĞLU arasında kıyasıya bir çekişme olacağı kanısındayız. Hele hele İzmir Milletvekili Ahmet Tuncay ÖZKAN’ın prensi Utku GÜMRÜKÇÜ’de buranın aday adayı olursa ortalık biraz karışacak gibi. Aday adaylarından Günay BİÇER ile yaptığım kısa görüşmede kendisini çok hazırlıklı ve iddialı buldum. Uzlaşıcı, barışçıl yapısı ile ön seçimi benden başka isteyen yok. Ben aday adaylığımı 4 bin 500 imza toplayarak yapacağım derken, aşağıda belirttiğim şu cümleler ise hayli ilgi çekici idi; “Ben Foçalıyım, Foça için buradayım. Basma kalıp hikayeden aday adayı değilim. Foça’yı örgütüm ve halkımla hep beraber ortak akılla ben demeden, biz diye yönetmeye talibim. BERABER YÖNETMEYE VARMISINIZ?” Eeeeee bu güzel sözlerden sonra bize başarılar dilemek düşer.ÇİĞLİ: Çiğli’de Alirıza KOÇER, Gürbüz BAL, Aziz BUĞA, Eski ilçe başkanı Ayhan GÜNEŞ ve Tülin KOÇ (Kendisi ile kısa zamanda görüşme yapacağım) isimleri dolaşırken, Çiğli’de Muş/Vartoluların ağırlıkta olmaları unutulmamalı. Ben geçen ki yazımda belirttiğim gibi: VALLA BU ÇİĞLİ’YE Hz. ALİ’Yİ GETİRSEN İŞİN İÇİNDEN ZOR ÇIKAR. Aday adaylarından Çiğli eski İlçe Başkanımız Ayhan GÜNEŞ ile kısa bir söyleşi yaptım. Kendisi yılların deneyimi ile aday adayı olduğunu, Çiğli’nin dışarıdan yönetildiğini ve Çiğli’de uzlaşmacı herkesi kucaklayan bir adaya ihtiyaç olduğunu belirterek yıllarını bu partiye verdiğini vurguladı. “Çiğli’nin sorunlarını biliyorum. Her sokağı karış karış gezdim. Ben bu göreve ekibimle kadromla talibim derken gözleri parıldıyordu. Ayhan başkanım sana da başarılar dilerim yolun açık olsun.


 
SELÇUK : Vefa ÜLGÜR, Emir ÇÖMERT ve Aziz KOCAOĞLU’na yakınlığı ile tanınan Filiz CERİTOĞLU.

TORBALI: İsmail UYGUR, Övünç DEMİR, Sıla İlgi AKKAŞ.

ÇEŞME: Geçen yazımda belirttiğim gibi önemli bir sürpriz olmaz ise Ekrem ORAN banko.

GÜZELBAHÇE: Kazım ÇAN, Cem YILDIRIM ve Mustafa GÜRKAN isimleri çıkarken, Sayın Mustafa GÜRKAN’ın AKP ile görüşmeler yaptığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Burada Konak eski İlçe Başkanımız ve örgütüne küsmeyen “adam” diye nitelendirdiğimiz Uğur YELEKLİ’yi iki kez daha ankete tabi tuttuk. Sayın Uğur YELEKLİ’nin (tanımam, bilmem, bir çay içmişliğim dahi yoktur) çok ciddi mesafe aldığını, toplumda karşılığı olduğunu gördük.

KONAK: Ahmet SARIŞIN’ın aday adayı olması beni gülme krizine soktu. Yahu Ahmet başkan; dün sen değimliydin AKP aday adayı olan. Bizim aklımız ile dalgamı geçiyorsun.


Parti emektarlarından Sayın Muhsin KURT’un aday adaylığı gündemde. Sedat UZUNBAY ismi telaffuz edilse de en ciddi adaylardan birisi Hüseyin SAYGILI. En deneyimli parti yöneticilerimizden birisi olan Hüseyin SAYGILI bilgisi ile becerisiyle, yılların tecrübesi ile partinin hemen hemen her kademesinde görev alan uzlaşmacı, barışçıl tutumu ile ben bu partinin neferiyim diyor. Ben demeden biz diyen, ortak akla inanan, parti hangi görevi verirse versin küsmeyen darılmayan bence de başkanlığı hak eden bir partilimiz. ÖRGÜTE SAYGILI HÜSEYİN SAYGILI. Haydi başkan, seninde yolun açık olsun.

Konak’ta beklenen bomba ise İl başkanı Deniz YÜCEL’in istifa edeceği ve Konak’a aday adayı olacağı dedikoduları ne kadar doğru bilmem ama ateş olmayan yerden duman çıkmaz.


GAZİEMİR: Örgütün desteği arkasında Umut TEKİN.

KARABURUN: Bülent ÇUNÇUN.

BAYINDIR: Behzat AYDİLEK.

BEYDAĞ: Mevcut ilçe başkanı Feridun MANAV.

BUCA: İsmail BEKİROĞLU. Çok iddialı yazıyorum şah-mat. BEKİROĞLU yok ise CHP’nin işi çok çok ama çok zor.

BALÇOVA: Suat İSTANBUL, Banu GENÇKAN isimleri telaffuz edilirken kimdir bu Muharrem DAYANÇ derseniz, ikinci kez kendisini araştırdık toplumda hayli ciddi karşılığı var. Bu zatı muhterem bizleri inşallah ararda bizde kendisini tanımış oluruz.

KARŞIYAKA: Burada fazla yorum yapmak istemiyorum. Karşıyaka için çok ayrıntılı bir yazı yazacağım. Dr. Taha OKAN kardeşimiz hastalarından zaman ayırır ise kendisi ile görüşeceğim. Çünkü çok ciddi aday adayı konumundadır. Ama ben yine çok iddialı bir söz edeceğim; Ali ENGİN çıkarsa hiç kimse şaşırmasın. Karşıyaka ile ilgili yazımda bütün ayrıntıları ile yazacağım.

MENEMEN: Eveeet meydanda iki yiğit var. Ömer GÜNEY ve Serdar AKSOY. Serdar AKSOY ile yaptığım görüşmede; “Geçmişten gelen bir siyasi yapım var. SHP’de Gençlik kolları başkanlığı yaptım. Menemen’i karış karış gezdim. Sorunlarını bölge bölge tespit ettim. Nasip olur da Belediye Başkanı olursam iki dönemden fazla başkanlık yapmayacağım. Uzman adaylardan oluşan ekibimle liyakata dayanan bir çalışma içinde olacağım. Halk meclisi kuracağım. İşimle, eşimle, kadromla herkesime örnek isim olacağım. Örgütünü dışlamayan, Belediye Başkanı olunca her kesime eşit hizmet götüreceğim” derken son derece kararlı olduğunu gördüm. Bence de Menemen’e yakışır.           

KARABAĞLAR: Daha önceki yazımda Muhittin SELVİTOPU yerini koruyacak gibi diye belirtmiştim. Burada Ali İhsan YILDIZ, Bülent SÖZİPEK, Mehmet TÜRKBAY ve Abdülkadir SİNAN aday adayı olarak gözükse de, Karabağlar’ın sevilen Kaymakamının AKP’den aday adayı olacağı duyumları Tuncay ÖZKAN’ın gözdesi Şakir BAŞAK (Aynı zamanda Mardinlidir) aday adayı olursa hiçte şaşırmam.

NARLIDERE: Şimdilik Hakan KILIÇ ismi ağır basıyor. Burada çok ciddi araştırma yapamadığımız için ayrıntılı bilgi veremiyorum.

BAYRAKLI: Hatice TATLI, Serdar SANDAL, Songül GÖK, Kerim ÖZER ve Cindi CANPOLAT isimleri gündemde dolaşırken mevcut başkan Hasan KARABAĞ Bayraklı’yı mı yoksa Büyükşehr’i mi tercih edecek? (Ben nereye aday adayı olacağını biliyorum. Ama 1 Ekim’e kadar suskun kalalım sonra ayrıntısı ile yazacağım) Aday adaylarından Serdar SANDAL ile kahvaltıda bir araya geldik. Sayın Cindi CANPOLAT ise gazetemize bir nezaket ziyaretinde bulundu. Sayın SANDAL uzun süredir ekibi ile hazırlık yaptığını, Bayraklı’nın sorunlarını çok iyi bildiğini, görev verilirse herkes ile uzlaşı içinde Belediye’yi yöneteceğini belirtince kendisine sorduğum bir soru üzerine, Hasan KARABAĞ başkan olursa kendisine partimin başkanı olacağı için sorunsuz yardım edeceğini ve uzlaşı içinde olacağını deklare etti.Cindi CANPOLAT ise uzun süredir meclis üyeliği yaptığını, Belediye Başkanlığına talip olduğunu, görev verilmez ise hiçbir görev almayacağını ısrarla belirtti. CANPOLAT ayrıca; “Partimizin dikeyde bir sorunu yok, yataydaki sorunu da (Bayraklı’nın yukarı mahalleleri) sorunu da ben aşarım ve nasip olurda aday olursam seçimi de en az %45 oy ile kazanırım. Ben iyi bir mimarım. Bayraklı’daki rantı biliyorum. Benim Belediye Başkanı olduğum yerde liyakat geçerli olacaktır. Hani o imar komisyonu varya ahhh. Onun başında mutlaka ve mutlaka mimar mühendisim olacaktır. Bu sözüm seçmene taahhüdümdür. Görevini hakkı ile yapan hiçbir belediye çalışanı tedirgin olmasın. Liyakat burada olacak, işte hak hukuk ve adalette budur” dedi.


BORNOVA: Eeeeeee ağrıyan yanım sol tarafım, devşirmelerin yönettiği Bornovam. Senin içinde çok özel yazım olacak. Nereye aday adayı olacağı daha belli olmayan Kamil SINDIR mı? (Herkes Büyükşehir derken ben Bornova diyorum) Örgütüne en vefalı adam diye nitelendirilen yaptığı hizmetleri bugüne kadar hiçbir belediye başkanı tarafından gerçekleştirilemeyen Ali SÖZER mi, yoksa örgütten gelen Gençlik Kolları Başkalığı, İl Başkan yardımcılığı yapan Okan KARLIDAĞ mı, aparkatta bekleyen Mustafa İDUĞ mu, Eczacılar Odası Başkanı Tuncay BEY mi, yoksa dün bir iken şimdi iki olan kadın aday adaylarımız mı, ne dersiniz sizi biraz meraklandırayım mı? Hadi kadın aday adaylarından birinin adını baş harfleri ile yazalım. Milletvekili aday adayı olmuş olan H.Z. Şimdi burada Bornova’nın renkli siması Ali DARCAN kardeşimize bir gönderme yapalım. Ben Türkiye’nin Mozart’ı olarak kabul ettiğim, Bozkırın tezenesi Neşet ERTAŞ’ı çok severim. Neşet usta diyor ki “Kendim ettim kendim buldum.” Bunu beğenmediysen, istersen şunu dinle “Hata benim, günah benim suç benim” bu öyle bir uzun havadır ki (Kırık hava) bir büyük içsen sana az gelir. Diğer kadın aday adayına gelince az kaldı o bize lazım yıpratmayalım.
 
HOŞÇA  KALIN…  SEVGİYLE  KALIN... 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali Darcan 5 ay önce

Neşet Ertaş'ı çok severim usta, ama hem ederim hembbulurum... Ettiğim de Ali Sözer, bulduğum da Ali Sözer, benim bir tarafların oynamaz. Önseçim e de varım. Bornova da adayımızla %70 oy a talibiz. Büyükşehir e de katkı koyarız. Çalışmalarımızı yaptık, yapıyoruz. 35.000 aileye ulaştık birebir, yüzyüze... Ali Sözer başkanım partime de, Bornova halkına da hayırlı olsun. Geri kalan bana atfedilenler laf ı güzaf... Biz yolumuzdayız. Kim dönerse dönsün ben dönmezem yolumdan...

Avatar
Rasit kaya 5 ay önce

Buca belediye başkanı ismail bekiroğlu yoksa kayıp Halk hep ismail Bekiroğlu diyor Bekiroglunu istiyor yoksa Buca kayıp Bekiroğlu Gümbür Gümbür Geliyor Buca mıza şimdiden Bekiroğlu Başkan Hayırlı olsun

Avatar
Mustafa Emin 5 ay önce

İsmail Bekiroğlu varsa dert tasa yok

Avatar
Yunus Karayel 5 ay önce

Eğer CHP Buca'da İsmail Bekiroğlu'nu aday göstermezse seçimi kesinlikle kaybederler...

Avatar
Nazmiye Gündoğdu 5 ay önce

İsmail Bekiroğlu var, dert tasa yok

Avatar
Şefika kiremitçi 5 ay önce

Bekiroğlu hayranıyım inşAllah yüzümüz gülecek. Çok temiz çok büyük bir kalp, yüce gönüllü bir insan

Avatar
Mahmut teker 5 ay önce

Bornovada bornova ilçe teşkilatında ipranmayanmı kaldım bir KAÇ yalaka devşirme hariç bornova ve bornova teşkilatın bü dönem iprandığı ve sahipseniz kaldığı KADAR hiç bir dönemi sahipsiz kalmamıştır şimdi seçimler gelmiyor DİYE bir kaç YALAKA devşirme utanmaz çikacak bornovaya örgütle SAHİP çıkacak yemezler artık yemezler teren kalkmak sanatı yaklaştık yalaka ve devşirmeler yolcu gülen gülmeye BİLE değmez bazıları maf etiniz bornovayı örgütü

Avatar
Mahmut teker 5 ay önce

Bornova zorlu geçecek bornovada bu defa kolay düşünülemez çünķu bornova ilçe teşkilatın ünütuğü bir şey var chp ye kusen darılan kırılan chp nin üyeleri mahlle delegeleri bornovada bağımsız belediye başkan aday polutfaru kurmaya hazırlanıyor izmil il ve bornova ilçe başkanları BU konuykonuyu küçümsemesinler bence

sanalbasin.com üyesidir