Değerli okuyucularım; İzmir Serbest Fırka Gazetemizin, bir şirket adına yaptığı ve on (10) gündür devam eden araştırmamızın sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum.
 
Değerli okuyucularım on (10) gündür İzmir’imizin bütün ilçelerinde devam eden araştırmamızın içeriği hakkında sizleri bilgilendirirken şu hususu özellikle bilinmesini isterim ki; biz İzmir Serbest Fırka Gazetesi olarak hiçbir kimse, hiçbir şahıs, hiçbir aday adayı adına malum menfaatler karşılığında asparagas haber yapmayız. Bize yalan haber yaparak algı oluşturmak isteyenler varsa bize böyle bir teklifle gelmeyi cüret dahi edemez. Bizim gazetemiz bazı soytarı medya geçinenler gibi haber yapmaz (son günlerde bir internet medyasının yaptığı haber ise bu olayın tuzu biberi olmuştur, yazıklar olsun menfaat karşılığı anket manipülasyonu yapanlara.) biz dürüstlüğümüzden kimseye ödün vermeyiz.
 
Bu çalışmada esnasında arkadaşlarımız; kişiler ile bire bir görüştüler. Faal (aktif) partililerin görüşü dikkate alınmamıştır. Sıradan seçmenlerin, partiye oy veren ama şu anda parti içinde etkin olmayan kişileri görüşlerine yer verilmiştir. Görüşmelerimizde sayı olarak kadın ve erkek seçmenin aynı oranda olmasına dikkat ettik. Çok ama çok ilginç sonuçlar çıktı. Biz bu soruları aktif partililere sorsaydık inanın bu sıralama alt üst olur daha farklı bir sıralama çıkabilirdi. Maalesef partililerimiz o kadar taraf olmuş ki herkes bir adayın peşinde, herkesin adayı garanti. İşte biz yanılgıya düşmemek için ince eleyip sıkça dokuyarak sıradan seçmenlerin görüşünü değerlendirdik.
 
DEĞERLİ OKUYUCULARIM BİZİM ARAŞTIRMAMIZDA BÜTÜN ADAYLARIN HEPSİNİ AYRIM YAPMAKSIZIN (HER İLÇEDE KAÇ ADAY VARSA TAMAMINI) SEÇMENLERE SORDUK. HERHANGİ BİR ADAY KISITLAMASI YAPMADIK. BİZİM ARAŞTIRMAMIZDA İLK ÜÇ’E (3) GİRENLERİN BELEDİYE BAŞKANI ADAYI OLACAK DİYE BİR KURAL YOK. YİNE BİZİM ARAŞTIRMAMIZDA ÇIKMIYOR DİYE ADAY OLMAYACAK DİYE BİR OLAY DA YOKTUR. BUNUN İYİCE ALGILANMASINDA FAYDA GÖRÜYORUM.         

 1. ALİAĞA: Özcan DURMAZ, Barış EROĞLU, Remzi ÖZCAN. Bu ilçemizde Belediye Meclisine 27 kişi müracaat etmiştir.
 2. BALÇOVA: Muharrem DAYANÇ, Banu GENÇKAN ve Yusuf KURT. Bu ilçemizde Belediye Meclisine 27 kişi müracaat etmiştir. Yalnız burada çok dikkat çekici bir durum var. Muharrem DAYANÇ ismi hayli ön planda.
 3. BEYDAĞI: Vasfi ŞENTÜRK, Ferudun YILMAZLAR. Bu ilçemizde Belediye Meclisine 11 kişi müracaat etmiştir. En üzüntü durum ise sadece 2 aday adayının olması.
 4. BUCA: O kadar çok aday adayı var ki, bizim daha öncede iddia ettiğimiz gibi tek kişilik parti olan İsmail BEKİROĞLU olmaz ise yandı gülüm keten helvası. CHP Buraya elveda der.
 5. ÇEŞME: Muhittin DALGIÇ, Ekrem ORAN, Nükhet AKYIDIZ isimleri çıksa da Ekrem ORAN Çeşme’ye hayırlı olsun. Bu ilçemizde Belediye Meclisine 48 kişi müracaat etmiştir.
 6. BERGAMA: İdris Yavuz YILMAZ, Salih ÖZÇİFTÇİ ve Akın YASA. Burada da Atatürkçü kimliği ile Akın YASA biraz daha ağır basıyor. Bu ilçemizde Belediye Meclisine 6 kişi müracaat etmiştir.
 7. ÇİĞLİ: Her zaman dediğim gibi burada Hz. ALİ gelse işin içinden zor çıkar. Hemen her aday adayının adı var. Bariz bir üstünlük yok. Bariz bir üstünlük olmadığı için adaylara saygısızlık yapmamak için burada biraz fazla isim yazacağım. Ali Rıza KOÇER, Hasan ARSLAN, Gürbüz BAL, Ayhan GÜNEŞ, Utku GÜMRÜKÇÜ, Aziz BUGA, Ebru OKAY. Dikkatimizi çeken ise Tülin KOÇ’un yeterli bir şekilde çıkmayışı. Bu ilçemizde Belediye Meclisine 129 kişi müracaat etmiştir.
 8. GÜZELBAHÇE: Mustafa İNCE, Alpay KANDEMİR, Sibel PARMAKSIZ ön plana çıkarken bazı aday adaylarının Alpay KANDEMİR adına çekilmesi, Sayın KANDEMİR’e yönelme var ve çok da ciddi yol almıştır. Bu ilçemizde Belediye Meclisine 53 kişi müracaat etmiştir.
 9. DİKİLİ: Adil KIRGÖZ, Rıza GÖK, Uğur ÖZCAN ve Gazeteci arkadaşımız Gökmen ULU. Ayrıca Belediye Başkanı Mustafa TOSUN’un hayli yıprandığı dikkat çekiyor. Bu ilçemizde Belediye Meclisine 54 kişi müracaat etmiştir.
 10. FOÇA: Günal BİÇER, Fatih GÜRBÜZ, Gökalp MÜSTECAPLIOĞLU ön plana çıkarken kadın aday adaylarından Saniye BORA FIÇI ise maalesef yeterli çıkmadı ve bizde şaşırdık. İmza krizi yaşanmaz ise Günal BİÇER çok ama çok ağır basıyor. Kadın aday adaylarında ise sonradan müracaat eden Sevtap BARINDIR’a dikkat. Çıkarsa kimse şaşırmasın. Geç geldi pir geldi. Bu ilçemizde Belediye Meclisine 58 kişi müracaat etmiştir.
 11. KARABAĞLAR: Heval Savaş KAYA, Polat MANDUZ, Muhittin SELVİTOPU. İzmir Milletvekili Murat BAKAN, Heval Savaş KAYA için; Tuncay ÖZKAN ise Mehmet Şakir BAŞAK için devrede. Bu ilçemizde neler olacağını kestirmek zor. Sanki 2.ci kurtlar vadisi. Hangi aday adayı çıksa şaşırmam.
 12. MENEMEN: Ömer GÜNEY, Serdar AKSOY, Ali Kemal ELİTAŞ. Ömer GÜNEY ve Serdar AKSOY amiyane tabir ile at başı Bu ilçemizde Belediye Meclisine 40 kişi müracaat etmiştir.
 13. KINIK: Ahmet ÖZKAN. Meclise başvuran yok. Neyi araştıralım, oraya giden ekibimize yazık.
 14. KİRAZ: Salim ÖZKARAKAŞ. Bu ilçemizde Belediye Meclisine 1 kişi müracaat etmiştir. Eyvah Eyvah.
 15. KARABURUN, NARLIDERE, ÖDEMİŞ, SEFERİHİSAR ve KEMALPAŞA: Buralardaki araştırmalarımız yetişmedi. İleri ki yazılarım da değineceğim.
 16. MENDERES: Zerrin AK, İbrahim KARA, Erdinç ÖZDALAK. Burada da Zerrin AK’ın ağırlığı ciddi anlamda hissediliyor. Bu ilçemizde Belediye Meclisine 15 kişi müracaat etmiştir.
 17. SELÇUK: Vefa ÜLGÜR, Emir ÇÖMERT ve Hasan UYSAL. Bu ilçemizde de Emir ÇÖMERT ve Hasan UYSAL ciddi anlamda ağır basıyor. Haddimi aşarak bir yorum yapayım; Emir ÇÖMERT, CHP’de çok önemli yerlere gelirse şaşırmam. Bu ilçemizde Belediye Meclisine 24 kişi müracaat etmiştir.
 18. TORBALI: İsmail UYGUR, Övünç DEMİR ve Yıldırım BAYTEKİN. Bu ilçemizde de Övünç DEMİR daha ağırlıklı gözüküyor Bu ilçemizde Belediye Meclisine 45 kişi müracaat etmiştir.
 19. URLA: Ahmet Bahri YALAZ, İbrahim Burak OĞUZ ve Murat GÜL. Bu 3 isim öne çıksa da bir yorum yapmak gereği duyuyorum. Birinci derece SİT alanların, üçüncü derece SİT alanlarına çevrildiği, buraya da 300 ya da 400 villa yapılacağı dedikoduları var iken ve bu villaların yapımında yetkili olacağı iddia edilen Alaattin YÜKSEL ve Ekrem DEMİRTAŞ isimler dedikodu da olsa ifade ediliyor ise de, mevcut başkan Sibel UYAR için kimler devreye girmez siz düşünün. Belediyecilik uzmanı(!) Derya TÜZEN, İzmir Kadın Kolları İl başkanı Nurşen BALCI ve Şehrazat MERCAN hanım efendiler sanırım bu anlayıştan dolayı işiniz zor.
 20. KONAK: İşte size kurtlar sofrası. Muhsin KURT, Hüseyin SAYGILI, Mehmet TÜRBAY, Birgül DEĞİRMENCİ. Çık işin içinden çıkabilirsen. En dikkat çekici durum ise mevcut Belediye Başkanı Sema PEKTAŞ ve Eski İl Başkanı Asuman Ali GÜVEN’in esemesinin okunmaması. Sokak Muhsin KURT diyor Genel Merkez ne der bilemiyorum.
 21. KARŞIYAKA: Taha OKAN, Ali EGİN, Murat Serdar YAVAŞOĞLU. Burada dikkat çeken ise Eski Belediye Başkanı Cihan TÜRSEN ve Mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu AKPINAR’ın hayli yıprandığı. Biz bu kadar yazalım, gerisini arif olan anlar.
 22. BORNAVA: Ali SÖZER, Okan KARLIDAĞ VE Mustafa İDUĞ. Ali SÖZER Hayli ciddi oranda çıkarken Okan KARLIDAĞ ve Mustafa İDUĞ ciddi oranda var. Burada dikkat çekenler ise hayli sessiz ve derinden giden Genel Merkez ayağını iyi koklayan Ethem İNAL, Bülent ÇETİNKAYA ve Ender KIRMIZI hafife alınmaz. Çamdibi’nden göçmenlerin ortak adayları konumundaki Efkan MUHTAR ise ben varım, buradayım dercesine girmediği kapı yok. Mevcut Belediye Başkanı Olgun ATİLA ise tam bir mizah konusu. CHP’de devşirme aday adaylarının bir daha aday yapılmayacağını anlamış olacak ki Genel Merkezin kapısını hergün aşındırıyor. Zaten zenginde birisi olduğuna göre masraf edeceğe benziyor. Yanlııııııııızzzzzz Aziz Beyden umudunu kesmiş olacak ki, hakkında yapılan ve şehir efsanesi haline gelen Murat BAKAN, Gürsel EROL ve Özgül ÖZER üçlüsüne sırtını dayayarak rumuzu alabilecek mi? Bornova bölgesine ait olan Pınarbaşı’ndaki benzin istasyonunun Gürsel EROL’a satılması, Belediyenin hukuk işlerinin Murat BAKAN’a yakın olan bir firmaya verilmesi. Ayrıca CHP Grup Başkan vekili Özgür ÖZEL’in İzmir’de okuyan kızına bir daire tahsis etmesi gibi konular CHP camiasında büyük infiale yol açtı. CHP gibi bir partinin genel başkan yardımcısına yakışmayacak hareketler bunlar. 2014 seçimlerinde olduğu gibi gece 03.00’de günaydın diyerek aday mı değişecek? Valla bu şehir efsanesi haline gelen dedikodular zaten zor olan adaylığını da bence aldı götürdü. Artık kendisinden aday adayı diye bahsetmek yanlış olur. CHP dersini almıştır, gece 03.00’de karşılaştıklarımıza merhaba iyi geceler diye hitap edeceğiz, sabah olunca günaydın deriz. Kadın aday adaylarından Hatice ZEYBEK ise hayli iddialı bir şekilde ben varım diyor. Bende keşke her yerde kadın ve gençler olsa. En gencimiz 60 yaşında.
 23. BAYRAKLI: Hasan KARABAĞ’ın aday adayı olmaması, Bayraklı’da aday adayı enflasyonu yarattı. Songül GÖK, Murat Haluk ÖNCEL, Kerim ÖZER ve Serdal SANDAL. İlk planda ciddi olarak araştırmalarımızda çıkarken Eski İlçe Başkanı Levent ÖLÇER’i yeterli oranda bulamadık. Dostumuz arkadaşımız Sayın Cindi CANPOLAT ise çeperlerde var, merkezde maalesef. Yine çok iddialı olarak ortaya çıkan Sayın Pınar SUSMUŞ ise bence hazırlıksız yakalandı, geç kaldı, maalesef yeterince bulamadık. Vahap YILMAZ, Metin GÜLER, Meclis üyesi Hasan KARABAĞ ve çok iddialı diye lanse edilen Mehmet HANOĞLU’nu biz sahada göremedik. Songül GÖK çok iddialı olarak yürürken bazı kesimler tarafından şans verilmeyen Serdal SANDAL’ın hayli yol aldığını gördük. Çok iddialı aday adaylarından birisi olan Murat Haluk ÖNCEL ise madden manen ve projelerimle ben hazırım diyor. Sayın Kerim ÖZER ise bu sefer iş tamam, ben Bayraklı’ya kendimi adadım, şova veya gösterişe ihtiyacım yok. Bayraklı benimle yeni bir çığır açacak diye iddialı bir duruş sergiliyor.

Bunca yazıdan sonra Bünyamin KÜTÜK diyor ki;
 
                HERŞEY SENDE BAŞLAR
                SENDE BİTER
                YETER Kİ YÜREKLİ OL
                TÜKENME
                TÜKETME
                TÜKETTEİRME İÇİNDEKİ YAŞAM SEVGİSİNİ
                HEP HATIRLA
                ÇARESİZSENİZ
                ÇARE – SİZSİNİZ.

 HOŞCA KALIN… SEVGİYLE KALIN...


 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Şenol çelik 6 ay önce

Sayın Bünyamin kütük biliyoruz ki reklam ve yardım almak zorundasınız sizlerde emekçisi iz gayet normal. Normal olmayansa yakından tanıdığımız ilçeler hakkındaki yorumlar bu sizlerin beklediğiniz oranda gelmeyen ve sadece bu nedenle etik olmayan sonuçlar sunmanız ege halkının da dikkatini çekiyor bayraklının adayı belli boşuna uğraşmayın yarın belediye başkanı olacak özür dileyin lütfen herşey gelirle ölçülmüyor bayraklının geleceği sözkonusu saygılarımla Şenol çelik

Avatar
Selami 6 ay önce

Buca belediye adayımız İsmail bekiroglu istiyoruz durmadan calışan saygılar

Avatar
Mehmet arif 6 ay önce

Ismail bekirogluna ailemizin bütün oylarını her secimde veriyoruz başkanım sen bizim herşeyimizsin

Avatar
Fatih Bozkurt 6 ay önce

Teşekkür ederiz büyük usta

Avatar
kasap murat 6 ay önce

Taklit edilemeyen tek şey cesarettir iyisiniz ama yeterli değilsiniz.....!

Avatar
Murat 6 ay önce

Büyükşehir de Tunç SOYER Başkanımı canı gönülden istiyor ve destekliyorum.saygılarımla

Avatar
Naçiz 6 ay önce

Ya bünyamin bey ilk üç yazmışsın herkesi kırmamak adına bütün herkese mavi boncuk nasıl bir anlayış nasıl bir tarzınız var çok merak ediyorum doğrusu

Avatar
Bünyamin Kütük 6 ay önce

Biz parayla pulla yazı yazmayız, sanırım sen beni tanımıyorsun. Parayla yazı yazan soytarılardan değilim. Şu meşhur adayınızı açıklayın bizde seve seve sürmanşetten ilan edelim. Hiç olmazsa Bayraklı halkını da bu çileden kurtarırız. Hatta adayınızla birlikte buyurun sitemize gelin, hemen sizi seve seve haber yapalım. Para pul geçmez. İhtiyacı olan çiçek böcek haberi yapan basına verirsiniz.