banner8
Değerli okuyucularım, “İzmir’deki belediye başkan adaylarını açıklıyorum” yazıma gösterdiğiniz çok ama çok yoğun ilgiye ve beni bizzat arayarak kutlayan partililerime, ilçe başkanlarına ve aday adayı olan paydaşlarıma teşekkür ederim.

Değerli okuyucularım, bugünkü köşe yazımda her ne kadar bizi kutlayanlar var ise de çok az sayıda da olsa eleştiren okuyucularıma çok açık ve net eleştirilerine cevap vereceğim. Küfür ve hakaret içermeyen her türlü eleştiri başımın tacıdır.

Bu eleştiriler üç ana başlıkta toplanıyor,

1. KILIÇDAROĞLU’nun yanında mısın, yoksa İNCE’den yana mısın?

2. Hasan KARABAĞ’ı çok parlatıyorsun.

3. Hüseyin Mutlu AKPINAR yakının, hemşehrin ve akraban olduğu için mi hakkında olumsuz bir eleştirine rastlamıyoruz?

Sevgili okuyucularım, hepsine teker teker cevap verelim. Ben ayağımın tırnağından saçımın teline kadar babadan CHP’liyim. CHP’de lider sorunundan daha önemlisi maalesef yapısal sorunlardır. Elbette ben değişimden yanayım. Değişime karşı çıkanlar sanırım, diyalektikten nasibini almayanlardır. Değişim çoban ateşi gibi yanmış içten içe kor gibi devam etmektedir. Bunu engelleyecek hiçbir güç olamaz. CHP maalesef ihtiyarlar partisine dönüşmüştür. En gencimiz 60 yaşında. Cinsiyet kotası dersen bir rezalet. İl ve ilçe kongrelerinde kadın ve gençlik kotasına uyulmadığı için seçimi iptal edenler, konu milletvekilliği seçimleri olduğunda bırakın kadın kotasını hatırlamayı, onları yok sayıp bir tane kadın adayı gösterenler (Ellerinden gelse kadına hiç yer vermezler) ön seçimden kaçanlar, her dönemde MHP baraj altı diye destek isteyenler, HDP barajı aşsın diye direktif verenlere diyorum ki; CHP, DARÜLACİZE değildir. Hele hele CHP’ye üye olup yönetime girenler, belediye meclisi üyesi olanlar, amiyane tabirle CHP’ye oyu nasip olmayan HDP ve MHP’lilerden kurtulmadıkça (her iki partiye de saygılıyım ama herkes yerine gitsin) ve de delege ağalığına (maalesef erki elinde bulunduran bütün belediye başkanları delege ağasıdır) son vermediğimiz sürece bir yol almamız mümkün değildir. Bütün üyelerin katılımıyla önseçimi tüzüğe konulmadıkça KILIÇDAROĞLU gelse ne yazar, MUHARREM gelse ne yazar. İktidarın yolu kadınlardan geçtiğine göre benim siyasi yönüm kadından, gençten ve önseçimden yanadır. Şimdi beni nere koyarsanız koyun.

Değerli okuyucularım, “İzmir’deki belediye başkan adaylarını açıklıyorum” yazısını klavye başında oturup 3-5 kişiye telefon edip bazı insanlarında hoşnut olmasını sağlamak için yazmadım. Bunu İzmir Serbest Fırka Gazetesi’nin sahada yaptığı araştırmaya dayanarak yazdım. Saha da yapılan araştırmada arkadaşlarımız, 5 bin kişiye şu soru ile gittiler; hiçbir isim belirtmeden (isim dayatmadan) aktif politika ile uğraşmayan sıradan seçmenlere “burada kimi belediye başkanı görmek istiyorsunuz” sorusunu yönelttiler. Arkadaşlarımız şayet bir isim listesi sunup da bunlardan hangisini belediye başkanı adayı olmasını istersiniz diye sorsalardı elbette çok farklı sonuçlar çıkardı. BİZİM ARAŞTIRMALARIMIZDA ÇIKAN BU İSİMLERİN HEPSİNİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLAMAYACAĞI GİBİ, ELBETTE BİZİM İSMİNE YER VERMEDİĞİMİZ BİR ÇOK PARTİLİMİZDE ADAY OLMA ŞANSINA SAHİPTİR. ÖYLE İSİMLER VARKİ HENÜZ ÇOK ERKEN DİYE İSİMLERİNİ SAKLIYORLAR.

 Menemen’de Ömer GÜNEY ismini nereden buldun diyen değerli okuyucum Adem TANRIVERDİ, sizin gönlünüzde olan Serdar AKSOY’da araştırmalarımızda çıkıyor ve ciddi bir aday. Ömer GÜNEY’i tanımam bilmem karşılıklı olarak bir çay içmişliğim dahi yoktur.

Büyükşehir adayı olarak yazdığım Turgay BOZOĞLU; bence çok zayıf bir aday, çokta tepki topladığını biliyorum ama ismi çıkınca yazmak zorundayım.

Menderes’ten yorum atan okuyucum, Emre CAN isminden bahsediyor. Arkadaşlarımız Menderes’te araştırma yapmadığı için herhangi bir isim yazamadım.

Yine Balçova’da hiç tanımadığım, yan yana dahi gelmediğim Muharrem DAYANÇ’ın adaylığı da hayli ilgi çekip çok olumlu tepkiler geldi. Bütün samimiyetimle söylüyorum yan yana dahi gelmedim.

Güzelbahçe’de sınıf arkadaşım Saliha HARPUT’un mevcut başkan Mustafa İNCE çok güçlü aday neden yazmadım eleştirisine de şöyle cevap vereyim. Konak CHP eski İlçe Başkanı Uğur YELEKLİ (geçmişte aday gösterilmediği halde örgütüne küsmeyen örnek başkan) çok üst sıralarda çıktığı için yazdım. Burada da yine tekrarlıyorum Sayın YELEKLİ ile hiç ama hiç yan yana gelmişliğim yoktur.

EEEEEE gelelim Karşıyaka’ya. Sayın Başkan Hüseyin Mutlu AKPINAR hemşehrimdir. Mahallemin çocuğudur ve de yakınımdır, bundan da şeref duyarım. (BİZ BEKDİK’LER HEP AKRABAYIZ) Babası rahmetli KENAN AKPINAR ben Konya Ereğli’de Zabıta Müdürü iken Belediye Başkanlığımı yapmıştır. Kendisine Allah’tan gani gani rahmet diliyorum. Sayın Hüseyin Mutlu AKPINAR, benim için emanet sayılır. Tırnağına taş gelsin, teline zarar gelsin istemem. Yalnız şunu bilmekte fayda var ki sayın başkanla siyaseten yollarımız hiç ama hiç çakışmadı. Birlikte yol yürümedik. O ayrı güzergahta ben ayrı güzerğahta. Hatta il başkanlığı seçiminde Sayın Aziz KOCAOĞLU’nun yanında iken ben dimdik karşısında idim. Kendisi hakkında hiçbir olumsuz yazı yazmadığımı söyleyenlere diyorum ki; bırakın hamam dedikodularını, getirin belgesini yazmaz isem namerdim. Beni bu konu da eleştiren partilimiz Yeliz TUNÇ hanıma diyorum ki ben kimseye bükülmem. Elinizde belge var ise verin vallahide yazacağım billahi de yazacağım. Yine Karşıyaka’da Uğur YILDIRIM’ı çok ön plana çıkardığım eleştirisine gelince; evet Uğur YILDIRIM gerçekten bu övgüyü hak ediyor. Nedeni ise eşine ve ailesine olan sadakati, imar ve ruhsat gibi akçeli işlere hiç bulaşmayışı EEEEEEE arif olanlar anlasın. Ben bunu CHP'ye yakışmayan bazı ilçe başkanlarına atfen örnek olsun diye yazdım. Rüşvet, avanta, imar bürosu, arsa ofisi gibi günümüzün modası akçeli işleri öğrenmeyen, bu konuda BAKİR bir ilçe başkanı. Belediye ile olan ilişkilerinde ses çıkarmıyorsa, belediye başkanına muhalefet etmiyorsa bu benim işim değil, Karşıyaka ilçe örgütünündür. Onlara saygısızlık yapamam, onlar kendi işlerini görmesini bilirler.

Karşıyaka’da çok ciddi aday konumunda olan Sayın Taha OKAN’ı unutmadan yazmıştım. Gözden kaçıranlar varsa bilmem. Ben bir yazımda Sayın AKPINAR için şöyle bir başlık atmıştım HÜSEYİN MUTLU, KARŞIYAKA MUTLU MU? El insaf. Demek ki yeri geldiğinde eleştiriyormuşuz.

Gelelim bizim Bayraklı’ya. Belediye Başkanı Sayın Hasan KARABAĞ hakkında hiç olumsuz yazı yazmadığım ve eleştiride bulunmadığım için şehir efsanesi haline gelen dedikodulara da gülüyorum. Ben bazı Hasan KARABAĞ hakkında olumlu düşünmeyenler tarafından sayın başkanın “Manavkuyu Temsilcisi” olarak adlandırıldım. Yine sayın başkanın bazı destekçileri tarafından da bu bütün rakiplerimizle arkadaş, dost, bizimle beraber olması mümkün olmaz diye ahmakça yorumlarla da karşılaştım. Sayın başkan partimin belediye başkanıdır. Karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde çok medeni ilişkilerim vardır. Sayın KARABAĞ’ı zaman zaman olumlu olarak lanse etmişimdir. O da benim gibi katıksız bir CHP’li, sarsılmaz bir ATATÜRKÇÜ’dür. Ne yapayım yani devşirme belediye başkanını mı lanse etseydim. Her Belediyede olduğu gibi mutlaka HASAN başkanında eleştirilecek pek çok yanı olabilir, ama ben bu eleştirileri medya yolu ile değil karşılıklı olarak bire bir yüzüne yapıyorum. Sağ olsun o da hiçbir gün bana olumsuz bir tavır göstermeden eleştirilerimi sonuna kadar dinler ve not alır. Bu eleştirileri dikkate alıp almamak kendisinin bileceği iştir.

Sevgili okuyucularımın şunu çok iyi bilmesini isterim ki hiçbir belediye başkanı ile akçeli işlerim olmadı. Özel kalemden sarı zarf almadım. Hiçbir başkana; iş, aş, ruhsat, imar, işçi alımı, tayin, terfi, pazaryeri gibi işlerde asla ve asla talepte bulunmadım. Ben köşe yazarıyım. Çiçek ve böcek haberi yapmam. Beni çiçek ve böcek haberi yapan sözde gazetecilerle karıştırmayın. HAAAAAA aklıma gelmişken; beni Hüseyin Mutlu AKPINAR’a çok yakın görüyorsunuz ama inanın Sayın Hasan KARABAĞ, Sayın Hüseyin Mutlu AKPINAR’dan belki yüz kat daha bana sıcak davranmıştır.

Son olarak diyorum ki ey Bayraklı’daki dostlarım; ben sadece Hasan KARABAĞ’ın değil sizlerin de yanındayım. Partim kimi aday gösterirse başımın tacıdır.

HOŞÇA KALIN… SEVGİ İLE KALIN…
 

 
 
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mahmut teker 5 ay önce

Eeee bornovada şeçim bu defa o kadar kolay olmayacak tek sebebi ilçe ve belediye teşkilatı ilçe örgütü tanımıyor belediye bornovayı tanımıyor 30 ağustos ta ılçe ve belediye tören alanına bornova cümhriyet meydanında topladığı kalabalıktan beliydi ne kadar ÇOK vatandaşını yanından örgütün yanında öldüğünü bu meydanda beli etiler 60 veya 70 kişi anacak vardır ben ütandım üźüldüm siz bornova yüneticileri siz ne HİS etiniz o meydanda

Avatar
Mahmut teker 5 ay önce

Bu bornova varya bunu hak etmiyor başarısızlığı ezilmeyi chp bornova ilçe teşkilatı belediye yöneticileri bu seçimler başarılar kolay kolay kazanılmadı ve kazanılmıyor burda emek var mucadele var ve bu mucadelenin mimarların OLAN kadınlarimız kardeşlerimiz anelermiz evlatlarımızın emekleri var çocuğunu evden bırakıp ya bürüşür dağıtan annenin emeği var eşini evde bırakıp eyleme katılan kadınların ekmeği var hasta annesini babasını evde bırakıpta afiş asan çocukların emeği var bu emeklere saygı duymanız gerekeni YERDE ve hâlâ bu etmeğe saygısızlık VE nankörlük yapanlara VAR sagısizlık ve nankörluk HİÇ bir ZAMAN başarıyı getirmez herkes artık BİR vicdani muhasebesini yapmaya daveti ediyorum nankörlüğe değil saygılar herkese

Avatar
Mahmut teker 5 ay önce

Diyorlarki bornova ne olacak bu yerel seçimlerde ben size anlatayım ne olacak ya bornovada ilçe Belediye kendine bir çeki düzen verecek kenara çekilp başka chp adaylarına cani gönulde destek verecek KİMSE körlük değilde hizmet peşine düşecek ve küskünlerle dargınlarla barışıp başarıyı elde edecek yada tabanı canında bezdirip bornovaya chp veda edecek öyle görünüyorki kimsenin niyeti örgütler tabanıyla barışmaya niyetli YOK daha çok bıktırmaya niyetliler çünkü seçime yaklaştığımız bu süre içerisinde en büyük haksızlık ve baksın temizlikçi işçilerine yapıldı yani şünü anlatıyorum bornovada Chp nın içınde olan bazı kişiler bornovada temizlikcilerin parkçıların zabıtaların pazarcıların oylarına gerek doymuyurlar EY temsilciler yöneticiler bunların hepsinin matamatiksel olarak bir hesabını yapın getirisi nedir götürüldü bedir iyi hesaplayın zaman yaklaşyor ve bitecekte KİM ne verirsen ONU alaca ONUN ögesini kimse düşünmesin

Avatar
Mahmut teker 5 ay önce

Âaaaaa çok ayıp kim demiş bornova belediyesi ve ilçe yöneticileri örgüte sahip çıkmıyor valahi çok ayip kalbım kırılıyor öyle deneyin

Avatar
Mahmut teker 5 ay önce

Kalbim kırılıyor yahu vala bilah sahip çıkmayi boş verin bunlar örgütü tanımıyor ilçe başkanına sorun delegeleri taniyormu hepsini tanımazlar

sanalbasin.com üyesidir