banner46
Şimdi aşağıda iki farklı resmi yorumlayacağız.

Üst kısımda bulunan resim Yunanistan da medyada yer alan bir resim. Tasvir edilen ise bugünkü söylemlerle o kadar benzer ki.

Doğu Perinçek'in 14 Kasım 2017 tarihli yazısında Atatürk'le dönüşüm olacağını ve bu söylemleri 1960’larda İstiklal Savaşı olarak kendilerinin adlandırdıklarını, gerçek İstiklal savaşını 16 Temmuz’dan sonra milletin yaptığını, AK Parti teşkilatlarının Anıtkabir'e araba kaldırmasıyla topyekun kurtuluş savaşının başladığını ima etmiş.

Yıllarca emperyalizmin karşısında duran bir şahsın düşüncesi olarak tam 55 yıldır aynı yerde durduklarının ispatı. Ama aslında olan ise şu; bugün AK Parti teşkilatlarının Anıtkabir'e ziyaretleri ne kadar samimi olursa olsun, CHP'nin skalasında bu bir takiyye olarak kalacak ve suistimal edilecek eleştirilecek, samimiyetsizlikle suçlanacak. İşte emperyalizm dün sizin mesafeli ya da tartışmalı düşüncelerinizi yıllar sonra muhalefet ettiğiniz değerlerin kıymetini yeni anlamışsınız gibi savunduğunuz kavramlar haline getirebilir. Bu resimdeki mesaj ve zamanlama, toplumsal algıyı yönetmek, ülkenin ileri demokrasi, refah ve huzuruna çomak sokmaya çalışmaktan başka bir şey değildir.

Yapılmak istenen açıktır; Bugün Ortadoğu haritalarında en büyük risk Recep Tayyip Erdoğan'ın bizatihi şahsıdır. Halk desteği bu derece yüksek bir siyasi şahsiyeti öyle ayak oyunları ve darbelerle deviremezsiniz. Yapılmak istenen Atatürk’ün karizması üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımızın halk nezdindeki itibarını, tabanını parçalamak ve yönetmeye çalışmaktır. Bu operasyonun tehlikesi ülkeyi bölmek ile eşdeğerdir. Yeni bir darbe ve istila girişiminde halkın refleksinin bölündüğünü düşünürsek eğer, yapılmak istenen 15 Temmuz’daki halk desteğinin ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmaların tümünü ifade eden bir düşünce ifşadır bu resim. Yargıdaki gecikme ve adaletsizlik algısının yayılmaya çalışılması, emniyet içerisinde hala temizliğin yapılmadığı, dosyaların içinin boş olduğu dedikodusu ile psikolojik destek verilmesi, hepsi halk desteğini zayıflatma ve yalnızlaştırma çabalarının mertebeleridir.

Ancak unutulmalıdır ki; Türk milleti zekidir, Türk milleti çalışkandır.

Alt kısımdaki resmî bugün ben yaptırdım. Tabi ki bizim bu hainlere anladıkları dilden cevap vermemiz gerekir. Aslında tarihi misyonları olan bu milletin Merhum Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile başlayan istikrarlı kalkınma hamleleri her defasında sekteye uğratılmıştır. Merhum Başbakan Adnan Menderes ile bir sıçrama daha yapmış ama yine aynı hain ittifaklar ile bu kalkınma sekamete uğratılmıştır. Merhum Turgut Özal tüm girişimlerine rağmen yaptığı yatırımların heba edilmesine gönlü razı gelmemiş tekrar siyasete döneceği zaman da vadesi yetmemiştir. Sonrası ise yine hain ittifaklar tarafından bir kaos ve dram dolu yıllardır Türk milleti açısından. 2001 yılında Recep Tayyip Erdoğan'ın tabiriyle halkın kurduğu AK Parti dönemi başlamıştır. Söylemleri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" sözünü yerine getirmek için vesayetçi zihniyeti yıkmak olmuş, "muasır medeniyetler seviyesine" ulaşmak için çok çalışmış, bunun için gerekli bir parti programı hazırlamıştır. Ardından Adalet Partisi’nin seçim sloganı ile aidiyetini merkez sağ olarak belirlemiş "yeter söz milletin" diyerek tek parti iktidarının ülkeye kazandırdıklarını hafızalardan çıkarıp tekrar yaşanabilir hale getirmiştir. Rahmetli Turgut Özal ve Necmettin Erbakan beyefendilerin üretimi ve milli-yerli sermayenin güçlenmesi ile ülkedeki istihdamı, istikrarlı büyüme oranlarını yakalanması tezini yapılabilir kılmıştır. Uygulanan ekonomik ve küresel politikalar ile güçlü bankacılık ve serbest piyasa modeli ülkemizi uluslararası bir aktör haline getirmiştir. Peki, bunları kim bir araya getirmiştir Gazi Mustafa Kemal Atatürk mü? Nutuk da yazdığı o "yeniden bir güneş gibi doğancaktır" Dediği ülkeyi oluşturulmasında cumhuriyet tarihimizin bütün başarılı ama hain ittifaklar la tamamlatılmamış icraatlarını gerçekleştiren lider kim?

Evet sorunun cevabı bazılarının hoşuna gitmese de Recep Tayyip Erdoğan.

Aziz milletimiz unutmayınız ki, hain ittifaklar zamanın içerisinde siyasi partiler (CHP-HDP),yurtdışında yapılmış İYİ projeler, FETÖ ve PKK olarak karşımıza çıkacaktır. Bizim bütün bunlara verecek cevabımız açıktır.
TÜRK MİLLETİNİN AZMİ VE KARARLILIĞI İLE YERİŞTİRECEĞİ LİDERLER BİTMEZ.

Şimdi buyurun TOPUNUZ GELİN...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

sanalbasin.com üyesidir