İzmir Defterdarı Tamer Utkucu görevden alındı
2014 yılından bu yana İzmir Defterdarı görevini yürüten Tamer Utkucu Maliye Bakanlığı tarafından başka bir yere atanmak üzere görevinden alındı...

Çevre ve Şehircilik, Ekonomi, Enerji ve Tabi Kaynaklar, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme, Aile ve Sosyal Politikalar, Kültür ve Turizm ile Maliye Bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
 
Buna göre; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Yozgat Bölge Müdürlüğüne Tapu ve Kadastro Elazığ Bölge Müdürü Tamer Taşkıran atandı. Taşkıran'dan boşalan göreve Mahir Tuncer'in getirilmesi kararlaştırıldı. Kırşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne ise Necmettin Şeker atandı.

Ekonomi Bakanlığı Doğu Karadeniz Bölge Müdürlüğüne Aydın Güler, Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğüne Batı Karadeniz Bölge Müdürü Muzaffer Ertürk atandı. Ertürk'ten boşlan Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğüne Batı Anadolu Bölge Müdürü Sadık Cinaz getirildi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Türkiye Elekromekanik Sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Ramazan Usta, Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine aynı yerin Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Feridun Alak, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Yinal Yağan'ın atanması uygun görüldü. Bakanlık Müşavirliği görevine ise Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) Başkanı Zafer Alper getirildi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşavirliğine İbrahim Halil Akbaş, Müsteşar Yardımcılığına Bakanlık Müşaviri Volkan Mutlu Coşkun'un atanması kararlaştırıldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdür Yardımcılığına Mücahit Arman, Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcılığına Can Erel atandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Eskişehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sultan Murat Aydın, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kilis İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Aldemir ile Maliye Bakanlığı İzmir Defterdarı Tamer Utkucu başka bir yere atanmak üzere görevlerinden alındı.
 
DR. TAMER UTKUCU KİMDİR?
İzmir Defterdarı Tamer UTKUCU 1973 yılında Bitlis’ de doğmuştur. Ortaöğrenimini İstanbul Eyüp Lisesinde, yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünde tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ekonomi Politikası dalında yüksek lisansını, Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında da doktorasını tamamlamıştır.

Maliye Bakanlığındaki ilk görevine 5 Ocak 1998 tarihinde Vergi Denetmen Yardımcısı Olarak başlayıp, 26.05.1998 tarihinde ise Stajyer Milli Emlak Kontrolörlüğüne giriş yapmıştır. Üç yıl süren stajyer kontrolörlük döneminde, yetki ve yeterlilik sınavlarında başarılı bulunarak, 2001 yılında Milli Emlak Kontrolörü olarak göreve devam etmekte iken, 2007 yılında Adana Defterdarı olarak atanmıştır.2007 – 2013 yıllarında Adana, 2013 – 2014 yıllarında Mersin Defterdarı olarak görev yapan Defterdarımız, son olarak 24.05.2014 tarihinde İzmir Defterdarlığına atanarak 04.06.2014 tarihinde Defterdarlık görevine başlamıştır.

Ekonomi, finans ve vergi konulu dergilerde çok sayıda yayınlanan makalelerinin yanında “Hazine Taşınmazlarının Ülke Ekonomisine Etkisi ve Gayrimenkul Değnbsp ve Hayvanc�- KARAMAN ve vergi konulu dergilerde çok e
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
sanalbasin.com üyesidir